واکنش رییس سازمان چای به احتمال افزایش واردات چای از هند در مقابل فروش نفت/ورود ۴۲ هزار تن چای از مبادی رسمی در ۹ ماه اول سال ۹۸

توضیح رییس سازمان چای درباره علت کمبود چای فله ایرانی در بازار

رئیس سازمان چای از پرداخت ۹۷ درصد مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: مابقی مطالبات تا پایان آذر به حساب چایکاران واریز می‌شود.

کد خبر : 28895 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۲۰:۵۱

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین حبیب جهان ساز از پرداخت ۹۷ درصد مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: امسال ۱۱۲ هزار و ۷۳۶ تن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر ۲۲۰ میلیارد تومان از چایکاران خریداری شده که تنها ۴ تا ۵ میلیارد تومان از این میزان به چایکاران پرداخت نشده است.

وی افزود: دولت تا تاریخ ۹ آبان، ۱۲۷.۶ میلیارد تومان مجموع مطالبات خود به چایکاران را پرداخت کرد و مابقی مربوط به کارخانه‌های چای سازی است که به مرور تا پایان آذر پرداخت می‌شود.

جهان ساز درباره آخرین وضعیت فروش چای خشک تولیدی بیان کرد: امسال از مجموع بهای برگ سبز، ۲۵ هزار و ۶۳۳ تن چای خشک تولید شد که به سبب افزایش کیفی و استقبال مردم از چای ایرانی، بخش اعظمی از چای تولیدی در بهار و تابستان به فروش رسیده است.

رئیس سازمان چای در پاسخ به این سوال که علت کمبود چای فله ایرانی در بازار و خرده فروشی‌ها تهران چیست، بیان کرد: سالانه ۱۰۵ هزارتن چای خشک در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد که تولید ۲۵ تا ۲۶ هزارتن چای در داخل، تنها جوابگوی یک چهارم مصرف داخل است.

به گفته وی هم اکنون بسته بندی برخی برند‌های ایرانی با خارجی در رقابت است و این طور نیست که چای ایرانی به سبب نبود بسته بندی مناسب، مشتری پسند نباشد.

جهان ساز در پایان قیمت فروش هر کیلو چای ایرانی را بسته به کیفیت و نوع ممتاز، قلمی، شکسته، لاروتی ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان در بازار اعلام کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما