افزایش دوبرابری ضریب خوداتکایی چای تا 4 سال آینده
رییس سازمان چای کشور مطرح کرد

صادرات ۱۴ میلیون دلار چای ایرانی در سال ۱۳۹۷/ باید با افزایش تعرفه قدرت رقابت چای ایرانی را حفظ کرد

رییس سازمان چای کشور می‌گوید صنعت چای در استان گیلان توان گردش مالی ۵۰۰ میلیارد تومانی در سال را دارد و در سال ۱۳۹۷ حدود ۱۰ هزار تن چای ایرانی به ارزش ۱۴ میلیون دلار صادر شده است.

کد خبر : 27918 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۱۸:۲۱

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین حبیب جهانساز در بخشی از سخنرانی خودش در نشست آموزشی با موضوع «توصیه کودی باغ های چای با استفاده از نقشه های پنه بندی عناصر غذایی خاک» در  پژوهشکده چای کشور گفت: امسال حدود ۱۰ هزار تن چای ایرانی به ارزش ۱۴ میلیون دلار صادر شده است.»

رییس سازمان چای اشاره کرد که با نوع عملکرد موفق فعالان صنعت چای و این سازمان در برداشت برگ سبز  و تولید چای خشک در سال ۱۳۹۷ در مجموع از ورود ۱۲۴ میلیارد تومان چای به کشور جلوگیری خواهد شد.

جهانساز در این نشست با بیان اینکه صنعت چای در استان گیلان توان گردش مالی ۵۰۰ میلیارد تومانی در سال را دارد، گفت: علی رغم این توان بالا اما کشاورزان ما در حال خروج از باغ هستند و برنامه ما باید در راستای استقرار کشاورز و ماندگاری آن در روستا باشد.

وی همچنین اشاره کرد که افزایش قیمت دلار  به تولیدکنندگان چای در داخل قدرت بیشتری برای رقابت برای رقابت با محصولات خارجی و بازارهای خارجی داده است و باید با استفاده از ابزارهای قانونی از جمله افزایش تعرفه بر واردات چای این قدرت رقابت حفظ شود.

 

نظر شما