اجرای طرح پایش تقلب در شیر خام در همدان

اجرای طرح پایش تقلب در شیر خام در همدان

مدیرکل دامپزشکی استان همدان از انجام چهار هزار و ۷۹۹ آزمایش روی ۴۶۳ نمونه شیرخام در قالب طرح پایش و بررسی تقلب در شیر خام طی هفت ماهه سال جاری خبر داد.

کد خبر : 27842 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۰۹:۲۴

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، محمودرضا رسولی گفت: شیرخام پایه تولید تمامی لبنیات از شیر پاستوریزه تا بستنی است بنابراین نظارت دقیق بر این فرآورده خام دامی در راستای تولید بهداشتی آن گام مهم و اساسی برای تولید فرآوردهای لبنی و به طبع آن داشتن یک جامعه سالم است.

وی افزود: در ادامه نظارت‌های دوره ای اداره کل دامپزشکی استان همدان بر انواع فرآودهای خام دامی و نمونه برداری های مستمر از این فرآوردها، اداره کل دامپزشکی استان همدان طی یک برنامه جامع ماهیانه و منظم اقدام به نمونه گیری از تمامی مراکز جمع آوری شیر خام، کارخانجات شیر و برخی گاوداری های مهم و مراکز عرضه می کند.

رسولی در خصوص آزمایشات انجام شده روی این نمونه ها گفت: آزمایشگاه شیر اداره کل دامپزشکی استان همدان به عنوان اولین آزمایشگاه در مجموعه سازمان دامپزشکی از سال ۱۳۸۴ به طور رسمی آزمایشات مربوط به کنترل کیفی شیر را راه اندازی و اقدام به آزمایش نمونه های استان می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تعداد نمونه های ارسالی به آزمایشگاه اداره کل استان به طور متوسط ماهیانه ۸۰ نمونه است، افزود: این نمونه ها پس از تحویل به آزمایشگاه از نظر بار میکروبی، تعداد سلول های سوماتیک، آنالیز شیمیایی(ماده خشک، چربی، لاکتوز، نقطه انجماد و پروتئین) و تقلب مواد افزودنی شامل آب، فرمالین، نمک، شیرخشک، نشاسته مورد آزمایش قرار می گیرند.

منبع: مهر

نظر شما