اجرای طرح پایش تقلب در شیر خام در همدان

اجرای طرح پایش تقلب در شیر خام در همدان

مدیرکل دامپزشکی استان همدان از انجام چهار هزار و ۷۹۹ آزمایش روی ۴۶۳ نمونه شیرخام در قالب طرح پایش و بررسی تقلب در شیر خام طی هفت ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، محمودرضا رسولی گفت: شیرخام پایه تولید تمامی‌لبنیات از شیر پاستوریزه تا بستنی است بنابراین نظارت دقیق بر این فرآورده خام دامی‌در راستای تولید بهداشتی آن گام مهم و اساسی برای تولید فرآوردهای لبنی و به طبع آن داشتن یک جامعه سالم است.

وی افزود: در ادامه نظارت‌های دوره ای اداره کل دامپزشکی استان همدان بر انواع فرآودهای خام دامی‌و نمونه برداری‌های مستمر از این فرآوردها، اداره کل دامپزشکی استان همدان طی یک برنامه جامع ماهیانه و منظم اقدام به نمونه گیری از تمامی‌مراکز جمع آوری شیر خام، کارخانجات شیر و برخی گاوداری‌های مهم و مراکز عرضه می‌کند.

رسولی در خصوص آزمایشات انجام شده روی این نمونه‌ها گفت: آزمایشگاه شیر اداره کل دامپزشکی استان همدان به عنوان اولین آزمایشگاه در مجموعه سازمان دامپزشکی از سال ۱۳۸۴ به طور رسمی‌آزمایشات مربوط به کنترل کیفی شیر را راه اندازی و اقدام به آزمایش نمونه‌های استان می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تعداد نمونه‌های ارسالی به آزمایشگاه اداره کل استان به طور متوسط ماهیانه ۸۰ نمونه است، افزود: این نمونه‌ها پس از تحویل به آزمایشگاه از نظر بار میکروبی، تعداد سلول‌های سوماتیک، آنالیز شیمیایی(ماده خشک، چربی، لاکتوز، نقطه انجماد و پروتئین) و تقلب مواد افزودنی شامل آب، فرمالین، نمک، شیرخشک، نشاسته مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

منبع: مهر

کد خبر : 27842 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۰۹:۲۴

بیشتر بخوانید

نظر شما