آبیاری بارانی باغ چای
فرماندار این شهرستان تاکید کرد

جلوگیری از تغییر کاربری باغ‌های چای در شفت

نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه توسعه گردشگری وکشاورزی باید هم راستا و متوازن باشد گفت: از تغییر کاربری زمین های شالی و باغ های چای برای ساخت واحد های بوم گردی در این شهرستان جلوگیری می‌شود .

کد خبر : 27811 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۲۰:۱۲

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین  محمدرضا محسنی در نشست کارگروه بوم گردی شفت با اشاره به اینکه تمامی ساز و کارها ، برای صدور پروانه ساختمانی واحدهای بوم گردی در شفت مهیا شده است افزود : گام نخست توسعه بوم گردی ، ایجاد رغبت و اقبال عمومی به این طرح است و در این راستا پیگیری دستگاه های ذیربط تا مرحله پایانی ساخت و پس از آن باید ادامه یابد.

فرماندار شفت با بیان اینکه موافقت اصولی برای ۳۰ طرح ساخت با مجموع ۲۱۰ واحد بوم گردی و ۷ طرح مرمت در این شهرستان صادر شده است افزود : تا کنون ۲۶ پرونده برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل ارسال شده است .

وی با قدردانی از تلاش های دهیاران ، بخشداران و دستگاه های ذیربط برای تسریع در روند بررسی پرونده های بوم گردی در این شهرستان افزود : اکنون زمان رسیدن به نتیجه است و نیاز به تعاون بیشتری است.

محسنی در ادامه اطلاع رسانی صحیح و ایجاد امید را یکی از راه های فرهنگ سازی برای رونق گردشگری برشمرد و افزود : مرحله دوم اعطای تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری با اولویت بوم گردی اجرایی می شود .

نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه توسعه گردشگری وکشاورزی باید هم راستا و متوازن باشد افزود : از تغییر کاربری زمین های شالی و باغ های چای برای ساخت واحد های بوم گردی در این شهرستان جلوگیری می شود .

وی در پایان دستور داد نشست های فرعی کارگروه بوم گردی در بخشداری ها تشکیل و گزارش های آن به فرمانداری ارسال شود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شفت

نظر شما