اجرای سیاست‌های جدید دولت برای حمایت از تولید به زودی
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خبر داد؛

اجرای سیاست‌های جدید دولت برای حمایت از تولید به زودی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران گفت: دولت برای حمایت از تولید، سیاست‌هایی را در نظر گرفته است که با کمک اصناف، تشکل های فعال در بخش اقتصادی و انسجام سایر دستگاه‌های متولی می توان آنها را در صحنه عمل به اجرا در آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، یدالله صادقی گفت: سال ۹۷ به دلیل برخی نوسان‌های اقتصادی سالی بسیار سخت و استثنایی است به همین دلیل از زمان طرح بحث تحریم‌ها و تغییرات نرخ ارز برخی فرصت‌ها برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی از بین رفت.

وی تاکید کرد: باوجود برخی معضلات، دولت در حال غلبه بر مشکلات است و سعی دارد امکانات موجود را متناسب با شرایط تولید و تسهیلات بیشتر در اختیار تولیدکنندگان قرار دهد.

صادقی ساماندهی نظام ارزی و مباحث مربوط به تجارت داخلی و خارجی را از جمله اقداماتی برشمرد که در صورت اجرای آن ضمن حمایت از تولید داخلی، زمینه بهره مندی بیشتر تولیدکنندگان در ماه‌های پایانی سال فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: این امر علاوه بر حفظ اشتغال موجود باعث رونق تولید کالاهای مورد نیاز بازار داخلی و خارجی هم خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با تاکید بر اینکه تحریم‌ها فرصت مناسبی را به منظور تنظیم بازار برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است، گفت: در صورت انسجام دستگاه‌ها و همکاری مسئولان برای فراهم شدن امکانات موردنیاز مانند تامین ارز، مباحث گمرک، توزیع امکانات واردات با ارز بانک مرکزی، نظارت بر فرآیندهای توزیع کالا در کشور و … وضعیت برای تولیدکنندگان بهبود خواهد یافت.

وی با بیان اینکه دولت در حال گذر از گردنه مشکلات موجود در کشور است افزود: نوسانات نرخ ارز و فشارهای وارده بر اقتصاد باعث شد دولت تمام تلاش خود را برای برطرف شدن ناپایداری‌های ایجاد شده واحدهای تولیدی در نظر بگیرد تا این مسایل به ایجاد اخلال جدی در نظام تولید و توزیع کالا در کشور منجر نشود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با تاکید بر اینکه اقتصاد ایران آنطور که دشمنان به دنبالش بودند نخوابیده است گفت: از ۱۳ آبان به بعد یک خودباوری و اعتماد به نفسی در کشور ایجاد که باعث شد با تمام قوا در برابر دشمنان بسیج شویم و راه غلبه بر مشکلات در برابر آنها را آموزش ببینیم.
وی درباره برنامه‌های مربوط به تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی در ماه‌های آتی نیز بیان کرد: با توجه به سیاست‌های جدید دولت امکان حمایت بیشتری از تولید داخلی نسبت به نیمه نخست سال جاری وجود خواهد داشت.

منبع: ایرنا

 

کد خبر : 27781 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۳:۴۷

بیشتر بخوانید

نظر شما