افتتاح بزرگترین شعبه رزروی استارباکس در چین

رشد خیره کننده بازار کافی شاپ در چین زیر سایه حضور استارباکس

پیش بینی شده است که ارزش بازار کافی شاپ ها در چین با یک رشد خیره کنند ظرف ۱۰ سال از ۱۳ میلیارد یوان در سال ۲۰۱۳ به حدود ۴۸ میلیارد یوان در سال ۲۰۳۲ برسد.

کد خبر : 27509 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۲۳:۰۱

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین  نمودار زیر مربوط به ارزش بازار کافی شاپ از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۳ در چین است. بر پایه آمار بازار کافی شاپ چین در سال ۲۰۱۳ چیزی در حدود ۱۳ میلیارد یوان ارزش داشته است که با یک رشد خیره کننده در ۱۰ سال آینده یعنی در سال ۲۰۲۳ به به نزدیک ۴۸ میلیارد یوان خواهد رسد و نزدیک یه ۴ برابر خواهد شد. ارزش این بازار در سال ۲۰۱۸  چیزی در حدود ۲۵ میلیارد یوان خواهد بود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین  بازار کافی شاپ در چین با حضور استارباکس در این کشور رونق دو چندان گرفته است. البته در سال گذشته شرکت چینی قهوه لاکین، استارباکس را متهم به در انحصار گرفتن این صنعت کرده بود؛ قهوه لاکین ادعا کرده که استارباکس، به تامین‌کنندگان اصلی قهوه اعلام کرده که خرید محصولات لاکین را متوقف کنند. هرچند که این ادعا اثبات نشد، اما براساس آمار منتشر شده، به‌نظر می‌رسد که شعبه‌های استارباکس، صنعت قهوه چین را تسخیر کرده‌اند.

طبق گزارش‌های منتشر شده، در یکی دو سال گذشته سهامداران امریکایی در یک معامله ۳/۱ میلیارد دلاری و خرید سهام چینی‌ها، کنترل کامل ۱۳۰۰ کافی شاپ استارباکس را در شانگهای، جیانگ‌سو و ژجیانگ به دست آوردند.بر این اساس، شمار شعبه‌های استارباکس، افزایش قابل‌توجهی یافته و در رقابت با شعبه‌های زنجیره‌ای فروش قهوه‌های چینی قرار گرفته است.

قرار است در سال ۲۰۱۸ ستارباکس شعبه‌ای به مساحت ده هزار متر مربع در شانگهای چین افتتاح کند. این اولین فروشگاه از نوع «رزرو رستری» (Reserve Roastery) است که در جایی خارج از آمریکا افتتاح می‌شود.

نظر شما