حضور شرکت‌های غذایی و نوشیدنی ایران در نمایشگاه بغداد

در چهل و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی بغداد ۶۰ شرکت ایرانی تولیدات خود را در بخش‌های مختلف از جمله صنایع غذا و نوشیدنی عرضه می کنند.

کد خبر : 27308 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۲:۱۸

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین   ناصر بهزاد رایزن بازرگانی ایران در عراق در حاشیه این نمایشگاه اعلام کرد: در چهل و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی بغداد ۶۰ شرکت ایرانی تولیدات خود را در بخش‌های مختلف غذایی، ساختمانی، بهداشتی، فرش، زعفران، ماشین‌آلات، فولاد و میلگرد، تجهیزات خودرو، لوله و پروفیل، صنایع پلاستیکی، فرآورده‌های کشاورزی و تبدیلی، خدمات فنی و مهندسی، دستگاه‌های خطوط تولید و … به نمایش گذاشته‌اند.

رایزن بازرگانی ایران در عراق اشاره کرد: این پاویون با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران با حضور سفیر ایران در عراق و دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق و سایر مقامات دو کشور روز شنبه در بغداد افتتاح شد. امسال ۱۸ کشور ایران، عراق، سوریه، پاکستان، ژاپن، اردن، فرانسه، آلمان، اندونزی، ایتالیا، فلسطین، کره‌جنوبی، تایوان، مجارستان، اوکراین، اسپانیا، هند و تونس حضور دارند که بالاترین ضریب مشارکت مربوط به ایران است. در مقایسه با سال گذشته۴۰ درصد افزایش مشارکت شرکت‌های ایرانی را شاهد هستیم. به گفته وی، حضور نخست‌وزیر عراق و برخی وزرای اقتصادی دولت عراق در این نمایشگاه و تمرکز بر احیای سرمایه‌گذاری و افزایش تعاملات بازرگانی از طریق مشارکت کشورها می‌تواند نقطه عطفی در روابط آتی برای تحکیم و ترویج فعالیت‌های اقتصادی ایران با عراق باشد. رایزن بازرگانی ایران در عراق اعلام کرد: در هفت ماهه سال‌جاری قریب ۶ میلیارد دلار کالای غیرنفتی از ایران به عراق صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال ماقبل ۵۵ درصد به لحاظ ارزش و ۶۵ درصد به لحاظ وزنی رشد داشته است درحال‌حاضر عراق به اولین مقصد صادراتی ایران با ۲۱ در صد سهم تبدیل شده است.

نظر شما