در یک برنامه رادیویی مطرح شد

نتایج یک پژوهش درباره آلودگی چای‌های کیسه‌ای به فتالات/ضرورت نظارت بیشتر بر وجود آلاینده‌های نوظهور در چای وارداتی

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در تحقیقاتی که روی برندهای چای کیسه‌ای ایرانی و خارجی انجام داده است، آلودگی فتالات درباره چای کیسه‌ای با منشاء واردات از هند را تشخیص داده که البته این آلودگی در سطح بحرانی نبوده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین سولماز چوبکی کارشناس سازمان غذا و دارو در برنامه نیم نگاه رادیو سلامت با موضوع نظارت بر چای‌های کیسه‌ای آلوده گفت: به دلیل اینکه چای یکی از پرمصرف ترین نوشیدنی‌های گرم در کشور است، سازمان غذا و دارو  و وزارت بهداشت الزامات و ضوابطی دارند که بر واحدهای تولیدکننده و واردکننده چای نظارت می‌کند.

چوبکی اشاره کرد سازمان غذا و دارو در عین حال که فرایند تولید نظارت دارد، در سطح عرضه هم کار نظارتی انجام می‎دهد و از برندهای موجود در سطح بازار نمونه برداری می‌کنند تا بر پایه عوامل فیزیکی، شیمیایی، فلزی و باقیمانده سموم آزمایش نظارت شوند.

وی با اشاره به نظارت سازمان دارو بر عوامل فیزیکی و شیمیایی در حوزه چای گفت: عوامل فیزیکی شامل طعم و رنگ چای و شاخ و برگ‌های اضافی در ترکیب چای است و عوامل شیمیایی شامل رطوبت، کافئین و تمامی‌ترکیبات شیمیایی چای است.

کارشناس برنامه غذا و دارو با بیان اینکه تاکنون گزارش عدم انطباق بحرانی درباره چای مصرفی در داخل کشور نداشته ایم، گفت: موضوع سموم و آلودگی فلزات سنگین برای ما اهمیت زیادی دارد.

چوبکی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: تا جایی که با سازمان چای کشور در ارتباط هستیم استفاده از سموم برای دفع آفات بسیار کم اتفاق می‎افتد مگر اینکه یک باغ چای در کنار باغ مرکبات قرار داشته باشد و تحت تاثیر آلودگی پیدا کند.

وی افزود: درباره کالاهای وارداتی از جمله چای هم طبق قانون باید منبع تولید آن کالا از جمله چای در کشور مبداء با طی مراحل مختلف از جمله  مراحل تایید کیفی و تایید محل تولید ثبت شده باشد  و سازمان چای آن کشور بر سلامت محصول تولید شده صحه می‌گذارد. پس از طی این مراحل و ارسال مستندات گواهی‌های ایمنی بین المللی، آن کالا  گواهی بهداشتی ورود به کشور را می‌گیرد. در تمام این مراحل باید مقررات ملی و ضوابط بهداشتی وزارت بهداشت رعایت شود و در غیر این صورت از ورود کالا به کشور جلوگیری می‌شود.

ماجرای پژوهش دانشگاه اصفهان چه بود؟

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، در  بخشی از برنامه نیم نگاه، مجری این برنامه با اشاره به  پژوهش انجام شده درباره برندهای چای کیسه ای و تایید آلودگی برخی از این برندها که چای آنها منشاء وارداتی داشته است، با دکتر کریم ابراهیم کارشناس پژوهشی مرکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفتگو کرد.

ابراهیم با اشاره به انجام این پژوهش در دانشگاه اصفهان گفت: مرکز تحقیقات محیط زیست دانشگاه علوم پرشکی اصفهان بر اساس رسالتی که دارد یک رشته مطالعات را برای پایش مواجهه شهروندان با آلاینده‌های مختلف به ویژه آلاینده‌های نوظهور مانند دیوکسین و ترکیبات عالی پایدار در محیط  طراحی کرده است.

وی درباره آلاینده‌های نوظهور توضیح داد که برخی از آلاینده‌ها مانند فلزات سنگین از دیرباز مطرح بوده است اما با پیشرفت صنعت  برخی آلودگی‌های مانند فتالات مطرح شده است که به نام آلاینده‌های نوظهور مطرح هستند و به دلایل مختلف از جمله تاثیرات هورمونی نظارت بر آنها اهمیت بسیاری یافته‌ است.

ابراهیم با اشاره به انعکاس موضوع احتمال آلودگی چای در بعضی کشورها  به آلاینده‌های نوظهور و فتالات در مقالات علمی‌بین‌المللی گفت: با توجه به این موضوع تحقیقی روی چای‌های کیسه‌ای موجود در بازار شامل برندهای ایرانی و برندهای خارجی انجام شد.

کارشناس پژوهشی مرکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: پژوهش ما نکات مطرح شده درباره فتالات در چای‌ که از کشورهایی مانند هند وارد می‌شود را تایید کرد.

ابراهیم گفت: البته آلودگی در حد بحرانی نبود و از حدود مجاز عبور نکرده بود اما این پژوهش می‌تواند به سازمان‌های نظارتی از جمله غذا و دارو سرنخی بدهد که پایش فتالات و  آلاینده‌های نوظهور از  را در برنامه خودشان قرار دهند.

 

کد خبر : 27249 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۱۱:۴۶

بیشتر بخوانید

نظر شما