واریز 2 میلیارد و 353 میلیون تومان از مطالبات چایکاران

مطالبات چایکاران تسویه شد یا نشد؟

دو اظهار نظر متفاوت از دو مسئول درباره پرداخت مطالبات چایکاران در روز ۱۵ آبن ثبت شده است. رییس سازمان چای می گوید ۸۸ درصد مطالبات چایکاران مربوط به کارخانه پرداخت شده اما استاندار گیلان گفته این مبلغ تسویه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین دو اظهار نظر متفاوت از رییس سازمان چای و استاندار گیلان درباره پرداخت کامل مطالبات چایکاران به تاریخ ۱۵ آبان وجود دارد.

مصطفی سالاری استاندار گیلان  در حاشیه بازدید از کارخانه چای شهرستان فومن در غرب استان گیلان در جمع خبرنگاران افزود: بابت خرید برگ سبز چای، دولت باید ۱۲۶ میلیارد تومان به چایکاران پرداخت می‌کرد و در این میان سهم کارخانه‌داران نیز ۹۳ میلیارد تومان بود که خوشبختانه به صورت کامل مطالبات چایکاران پرداخت شده است.

حبیب جهانساز رییس سازمان چای هم در همان روز در گفتگو با تسنیم از  پرداخت مابقی قدالسهم مربوط به کارخانجات در روزهای آینده خبر داد و تصریح کرد:‌ با احتساب مبالغی که امروز پرداخت شده‌اند کارخانجات ۸۸ درصد از قدرالسهم خود را پرداخت کرد و تنها حدود ۱۱ میلیارد تومان از قدرالسهم کارخانجات چایسازی باقیمانده است. وی قدرالسهم قابل پرداخت کارخانجات چایسازی شمال را ۹۳ میلیارد تومان اعلام کرد و ابراز داشت:‌ امیدواریم کارخانجات و واحدهای فرآوری چای شمال نیز هرچه زودتر مبالغ مورد نظر را به حساب سازمان چای واریز کنند تا مطالبات چایکاران به صورت کامل به حساب آنان واریز شود.

 

کد خبر : 27091 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۱۷ - ۱۰:۵۸

بیشتر بخوانید

نظر شما