کاشت ۲۵ هکتار چای ترش در میرجاوه

رئیس جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان از کاشت ۲۵ هکتار چای ترش در شهرستان میرجاوه خبر داد. چای ترش در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری قابلیت رشد دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین مجتبی پیری با بیان اینکه چای ترش شهرستان دلگان به سبب شرایط آب و هوایی مناسب منطقه، بیشترین سطح زیر کشت در کشور را به خود اختصاص داده است، اظهار داشت: در راستای تغییر الگوی کشت و با هدف صرفه اقتصادی بیشتر ،کشت الگویی چای ترش از سال گذشته در شهرستان میرجاوه نیز آغاز شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان ادامه داد: چای ترش در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری قابلیت رشد دارد و به دلیل داشتن رنگ قرمز، به آن چای قرمز نیز می‌گویند که تاکنون ۲۵هکتار در مناطق ریگ ملک ومرکزی این شهرستان به زیر کشت چای ترش رفته است.

پیری افزود: شهرستان میرجاوه دارای ۲۰هکتار گلخانه در بخش‌های لادیز ومرکزی است که ۵۰درصد آن زیرکشت گوجه‌فرنگی و مابقی به خیار، فلفل وبادمجان اختصاص دارد.

رئیس جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در هر دوره بیش از ۳ هزارتن محصولات گلخانه‌ای در شهرستان تولیدمی‌شود تصریح کرد: این محصولات به بازارهای مصرف خارجی و داخلی صادر می‌شود.

وی در گفتگو با تسنیم مورد میزان محصولات صادر شده به خارج از کشور در سال گذشته گفت: سال گذشته ماهیانه ۲۰۰ تن محصولات گلخانه‌ای به خارج از کشور صادر شده است و پیش بینی می‌شود امسال ماهیانه ۵۰۰ تن محصولات گلخانه‌ای به خارج از کشور صادر شود.

کد خبر : 27010 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۱۰:۱۱

بیشتر بخوانید

نظر شما