پیوند اسپرسو با فرهنگ قهوه‌نوشی ایتالیایی

واردات ۸٫۵ میلیارد یورو قهوه به ایتالیا در ۵ سال

ایتالیا در سال ۲۰۱۶ چیزی در حدود یک و نیم میلیارد یورو قهوه وارد کرده است. بخشی از این قهوه در ایتالیا مصرف می شود و بخشی دیگر با برندهای معروف این کشور بسته بندی و دوباره صادر می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین نمودار زیر میزان واردات قهوه در کشور ایتالیا را در بازه زمانی ۵ ساله ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ نشان می‌دهد. در سال ۲۰۱۶  ایتالیایی چیزی در حدود یک میلیارد و ۵۱۳ میلیون یورو واردات قهوه داشته اند که در مقایسه با سال ۲۰۱۱ نزدیک به ۱۰۰ میلیون یورو رشد داشته است. ایتالیا مهدبرندهای بزرگ قهوه و یکی از مصرف کننده های اصلی قهوه در اروپاست. ایتالیا در این بازه زمانی ۵ ساله کمی بیش از ۸ و نیم میلیارد یورو قهوه وارد کرده است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین در سال ۲۰۱۸ سهم بازار قهوه بدون کافئین ۴٫۲ و قهوه کافئین دار ۹۵٫۸ درصد در ایتالیا بود بنابراین سهم بازار قهوه کافئین‌دار نسبت به قهوه بدون کافئین در مقایسه با سال ۲۰۱۷ افزایش یافت.

ایتالیا چهارمین بازار بزرگ قهوه در دنیا بر اساس تعداد فنجان‌های قهوه‌ی فروخته شده در روز است. در سال‌های اخیر تعداد مخاطبان قهوه‌ تخصصی در ایتالیا مانند سایر نقاط دنیا بیشتر شده؛ مخاطبانی که که حاضرند پول خوبی برای این نوشیدنی محبوب خرج کنند. ورود استارباکس به این بازار بزرگ در حال رشد بدون شک آتش رقابت میان شرکت‌های فعال در ایتالیا را تندتر خواهد کرد. استارباکس اولین شعبه‌ خودش در ایتالیا را  سپتامبر امسال  در میلان افتتاح کرد.

ایتالیایی‌ها نسبت به سایر کشورهای اروپایی و حتی جهان علاقه بیشتری به مصرف قهوه در خانه دارند. آنها در سال ۲۰۱۵ چیزی در حدود ۴ میلیارد و ۷۸۰ میلیون فنجان قهوه در منزل نوشیده‌اند.

کد خبر : 26985 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۱۷:۳۴

بیشتر بخوانید

نظر شما