جزییات واریز مطالبات باقیمانده چایکاران شمالی توسط دولت

تمایل جهاد دانشگاهی برای ورود بیشتر به پژوهش در حوزه چای

رییس جهاد دانشگاهی می‌گوید پژوهش‌هایی در راستای «ارتقای کیفیت برگ چای» و «افزایش تولید چین چای» توسط پژوهشگران جهاددانشگاهی به نتیجه رسیده که این امکان وجود دارد به مرحله صنعتی شدن برسد.

کد خبر : 26509 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۰۶ - ۲۰:۲۴

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین رئیس جهاددانشگاهی گفت: پژوهشکده محیط زیست در حال حاضر به صورت تخصصی در حوزه «تصفیه پساب‌های صنعتی» و «آب همراه نفت و نمک زدایی» ورود کرده است.

حمیدرضا طیبی در دیدار با مصطفی سالاری، استاندار گیلان، با اشاره به فعالیت‌های پژوهشی جهاددانشگاهی در استان‌های مختلف با تکیه بر ظرفیت‌های بومی، اظهار کرد: واحدهای استانی جهاددانشگاهی با توجه به ظرفیت‌های بومی فعالیت‌های پژوهشی تخصصی را به صورت هدفمند دنبال می‌کنند البته پژوهش‌های استانی با رویکرد ملی دنبال می‌شوند. پژوهشکده محیط زیست هم بنابر پتانسیل‌های موجود در گیلان مستقر است.

رئیس جهاددانشگاهی با بیان اینکه پژوهشکده محیط زیست در حال حاضر به صورت تخصصی در حوزه «پساب‌های صنعتی» و «آب همراه نفت و نمک زدایی» ورود کرده است، افزود: برای اینکه نفت به پالایشگاه جهت مصارف یا صادرات برسد باید آب و آب‌نمک که ۸۰ درصد آن را تشکیل می‌دهد از نفت جدا شود، تحقیقات نشان داده که هر چقدر چاه نفت عمیق‌تر باشد، حجم آب و آب‌نمک هم بیشتر می‌شود، در این راستا پژوهشگران پژوهشکده محیط زیست طی فرایندی موفق به جداسازی ناخالصی‌های مذکور شدند.

 

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی گیلان می‌تواند در بحث چای هم بصورت تخصصی ورود کند، گفت: پژوهش‌هایی در راستای «ارتقای کیفیت برگ چای» و «افزایش تولید چین چای» توسط پژوهشگران جهاددانشگاهی به نتیجه رسیده که این امکان وجود دارد به مرحله صنعتی شدن برسد. علاوه بر موارد مذکور جهاددانشگاهی در حوزه برنج و کاهش سن باروری ماهیان خاویاری هم مطالعات کاربردی دارد.

 

نظر شما