افزایش رقابت برندهای قهوه هند

آشنایی با مدرسه قهوه ایران

علی رغفری می گوید شاید مجموعه ما به دلیل قدرت جذب تعداد بالای هنرجو، سابقه بالای آموزشی و پیشرفت چشمگیر در سال های اخیر ، از نگاه برخی به عنوان مافیای قهوه شناخته شود ؛ اما از نگاه من مسیر بسیاری تا رسیدن به موفقیت مانده و واژه مافیا برای من و این مجموعه صدق نمی کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین علی زعفری،از فعالان صمعت قهوه ایران گفت: صنعت قهوه در کشور ما به سال های دوری برمی‌گردد، ما از قدیم قهوه خانه داشتیم که واقعا در آن ها قهوه سرو می شد، نه به شکل قهوه خانه های امروزی ؛ صنعت قهوه در کشورهای دیگر پیشرفت بسیاری داشته و قهوه های تخصصی جای خود را در این صنعت باز کرده اند. کم کم این صنعت و متد های دم آوری قهوه به صورت یک دانش وارد فضاهای آکادمیک شد و امروزه به عنوان یک رشته در دانشگاه های مختلف دنیا تدریس می شود.

چگونگی راه اندازی اولین مدرسه قهوه ایران

من حدود ۲۷ سال است که در صنعت قهوه و کافی شاپ کشور فعالیت دارم ؛ کار آموزش را از ۲۱ سال پیش بعد از افتتاح اولین کافی شاپم آغاز کردم، کافی شاپ «پاییز ۹۸» که همچنان دایر و مشغول فعالیت است و چند شعبه نیز دارد.

بعد ها با توجه به نیاز جامعه کافی شاپ کشور به آموزش و بروز رسانی دانش قهوه در کشور، تصمیم به دایر کردن کلاس های آموزش کافی شاپ به صورت آکادمیک گرفتم که «خانه باریستا ایران» نام داشت. آموزش هنرجویان ادامه پیدا کرد و تقاضای بالای فراگیری این حرفه و کمبود فضای آموزشی مرا به فکر راه اندازی یک فضای بزرگتر با امکانات بیشتر انداخت. اولین مدرسه قهوه ایران!

مدرسه قهوه ایران اولین، مجهزترین و بزرگترین مجموعه آموزش تخصصی قهوه، باریستا و مدیریت کافی شاپ در ایران است. به لطف خدا و با تلاش شبانه روزی تیم مدرسه قهوه ، در بین آموزشگاههای فنی و حرفه ای در زمینه قهوه و کافی شاپ، رتبه یک را در ایران داریم. خوشبختانه بالای ۶ هزار نفر در سطح کشور و از خارج از ایران هنرجو جذب کردیم و با انتقال اصولی و حرفه ای دانش «باریستایی» و«کافه داری» توانستیم جایگاه ویژه ای در دنیای قهوه بدست آوریم. همانطور که می دانید اولین قدم برای ورود به کسب و کار جدید داشتن مهارت و تخصص کافی در آن شغل است. رسالت مدرسه قهوه ایران انتقال صحیح دانش، مهارت و تخصص لازم به علاقمندان این صنعت است.

ما در پایان دوره های آموزشی مدارک مختلفی برای هنرجویان صادر می کنیم، مدرک بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای کشور و مدرک مدرسه قهوه و خانه باریستا ایران که یکی از معتبرترین مدرک های قهوه و کافی شاپ در دنیا می‌باشد.

 

علی زعفری و مافیای قهوه ایران!

شاید مجموعه ما به دلیل قدرت جذب تعداد بالای هنرجو، سابقه بالای آموزشی و پیشرفت چشمگیر در سال های اخیر ، از نگاه برخی به عنوان مافیای قهوه شناخته شود ؛ اما از نگاه من مسیر بسیاری تا رسیدن به موفقیت مانده و واژه مافیا برای من و این مجموعه صدق نمی کند. برخی همواره نگاهشان به سیر پیشرفت این مجموعه بوده و دائما در حال قضاوت هستند اما مجموعه من همیشه نگاهی رو به جلو و آینده ای روشن تر دارد. البته تلاش های گسترده و موفق تیم ما در تمامی بخش های این صنعت می‌تواند تعبیرهای مختلفی برای دیگران داشته باشد.

منبع: برگرفته از مهر

کد خبر : 26489 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۰۶ - ۱۵:۴۷

بیشتر بخوانید

نظر شما