جدیدترین بررسی درباره وضعیت صادرات کالاهای ایرانی به اروپا

جزییات صادرات مواد غذایی و نوشیدنی کشور در ۶ ماه اول سال ۱۳۹۷

ارزش صادرات لبنیات نیز ۲۶۱ میلیون دلار بوده که این بخش برخلاف سایر گروه‌های کالایی کشاورزی و تبدیلی با روند نزولی صادرات روبه‌رو شده و رشد منفی ۱۶ درصدی را به ثبت رسانده است.

کد خبر : 25999 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۹:۴۳

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین سازمان توسعه و تجارت اعلام کرده است در ۶ ماه منتهی به شهریورماه،‌ مجموعا ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی و غذایی به ارزش ۲ میلیارد و ۸۹۶ میلیون دلار از کشور صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ ارزشی ۲۶ درصد رشد را نشان می‌دهد.

جزئیات صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی نشان می‌دهد که صنایع تبدیلی با ۶۲۰ میلیون دلار و رشد ۳۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیشترین میزان صادرات را به لحاظ ارزشی به خود اختصاص داده است. اما محصولات «گل و گیاه» با اینکه کمترین رقم صادراتی را با ۲۵۳ میلیون دلار در این بخش رقم زده است.

در عین حال با رشد ۴۰ درصدی به لحاظ ارزشی رشد صادرات بالایی را در میان محصولات کشاورزی ثبت کرده است. در میان دیگر اقلام مختلف کشاورزی، میوه و تره‌‌بار در این بازه زمانی ۵۸۹ میلیون دلار صادرات داشته است که نشان‌دهنده رشد ۶۳ درصدی این محصولات است. همچنین خشکبار با صادرات ۴۸۸ میلیون دلاری با رشد ۵/ ۱۰ درصدی صادرات همراه شده است. محصولات حیوانی نیز که ۲۵ درصد افزایش صادرات پیدا کرده، ۳۱۵ میلیون دلار در نیمه ابتدایی امسال صادر شده است. همچنین ۳۷۰ میلیون دلار ارزش صادرات محصولات شیرینی و شکلات در این بازه زمانی بوده که با افزایش ۲۸ درصدی صادرات همراه شده است. ارزش صادرات لبنیات نیز ۲۶۱ میلیون دلار بوده که این بخش برخلاف سایر گروه‌های کالایی کشاورزی و تبدیلی با روند نزولی صادرات روبه‌رو شده و رشد منفی ۱۶ درصدی را به ثبت رسانده است. در مجموع صادرات گروه کالایی کشاورزی و تبدیلی عدد ۲ میلیارد و ۸۹۶ میلیون دلار را در نیمه نخست امسال به ثبت رسانده است که به لحاظ ارزشی ۲۶ درصد رشد پیدا کرده است.

نظر شما