صنعت چای ایران

تمرکز دولت برای حمایت از تولید چای در گیلان

مدیرکل دفتر امور استانهای وزارت جهاد کشاورزی گفت: علاوه بر برنج، دولت برنامه‌های حمایتی خود را برای محصولاتی نظیر چای استان گیلان متمرکز می‌کند.

کد خبر : 25873 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۴:۳۷

 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین فتاح‌الجنان در مراسم معارفه رییس جدید سازمان جهاد کشاورزی گیلان در رشت با اشاره به برنامه های این وزارتخانه برای افزایش تولید محصولات کشاورزی و خودکفایی در تولید محصولات اساسی و استراتژیک گفت: این برنامه‌ها متناسب با ظرفیت‌های بومی و منطقه‌ای هر استان عملی می‌شود و در این راستا گیلان همراه با مازندران و گلستان سهم زیادی در خودکفایی در تولید برنج دارند.

وی افزود: افزایش بهره وری در واحد سطح، اصلاح بذر و ارتقای آگاهی بهره‌برداران زمین را از عوامل موثر در افزایش تولیدات کشاورزی عنوان کرد و افزود: این برنامه‌ها با توسعه کشاورزی نوین و مکانیزه محقق می‌شود.

مدیرکل دفتر امور استان‌ های وزارت جهاد کشاورزی ظرفیت ‌های کشاورزی گیلان را متنوع دانست و خاطرنشان کرد: علاوه بر برنج، دولت برنامه‌های حمایتی خود را برای محصولاتی نظیر چای، ابریشم، زیتون، بادام زمینی و محصولات باغی و زراعی این استان متمرکز می‌کند تا ضمن رفع مایحتاج مورد نیاز کشور، معیشت کشاورزان را ارتقاء دهد.

درجانی رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی گیلان نیز در این جلسه برنامه های خود را برای تقویت کشاورزی در استان تشریح و بر ضرورت شایسته سالاری، برنامه محوری و مدیریت جهادی برای نیل به اهدافی همچون خودکفایی در تولید برنج، ارتقاء معیشت کشاورزان و افزایش بهره وری در واحد سطح تاکید کرد.

نظرات شما

  1. حمید عسکری ۱۳۹۷/۰۷/۲۵

    جالبه که حالا چای ایران نه بر اساس مدیریت داخلی بلکه بر اساس قیمت دلار و به صرفه بودن برای کشورهای دیگه داره ارزش پیدا میکنه متاسفانه خیلی ها میخوان این ارزش افزوده به نام خودشون تموم کنن .
    کشاورز چایکار و کارخانه داران سالها مشکلات کشیدند تا امسال حداقل و مطمنا سالهای آتی اقتصاد چای روی خوش به اینها نشون داده دولتمردانی که تاکنون در ایجاد بستری مناسب و کم کردن دغدغه ها ناتوان بودن ،حالا دارن تلاش میکنن تا این رونق رو بنام خودشون تموم کنن.
    بی گمان چای بدون دخالت مدیران دولتی ناکارآمد و بدون برنامه ای تاکنون ، روزهای بهتری را تجربه خواهد کرد.

نظر شما