آمار یک مقام سازمان چای از افزایش صادرات چای در ۶ ماه اول سال ۹۷/ کاهش ۸٫۸ درصدی واردات چای

معاون بازاریابی و تنظیم بازار سازمان چای مدعی شد که صادرات چای کشور در ۶ ماه نخست سال ۱۳۹۷ با افزایش ۱۶٫۴ درصدی به ۹ هزار و ۱۶۷ تن رسید.

کد خبر : 25735 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۷/۲۲ - ۲۲:۰۹

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین  گودرز خردادپور معاون بازاریابی و تنظیم بازار سازمان چای کشور میزان صادرات چای را تا پایان شهریور ماه ۹ هزار و ۱۶۷ تن اعلام کرد و افزود: مقصد صادراتی این محصول کشورهای حاشیه دریای خزر، افغانستان و برخی از کشورهای اروپایی بوده است.

او با بیان اینکه میزان صادرات چای در ۶ ماهه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته از نظر ارزی با ۱۶٫۴ درصد افزایش همراه بوده است، افزود: همچنین صادرات چای از نظر وزنی نیز ۵۲٫۸ درصد افزایش داشته است.

خردادپور در گفتگو با ایانا ادامه داد: میزان واردات این محصول به کشور در حدود ۸٫۸ درصد کاهش داشته و می‌توان گفت ارز بیشتری به کشور وارد شده تا برای واردات آن خارج شود.

او با بیان اینکه تولید امسال در حدود ۲۵ هزار تن بوده است، گفت: خوشبختانه میزان مصرف داخلی نیز برای مصرف چای داخل افزایش داشته است.

او در پایان با تاکید به اینکه واردات یک کیلوگرم چای ۲٫۱ درصد کاهش یافته است، افزود: صادرات یک کیلوگرم چای با افزایش ۱۶٫۴ درصد همراه بوده است.

نظر شما