با وجود دستور دولت دستگاه‌های کشوری و لشکری چای ایرانی خریداری نمی‌کنند/ احتمال انباشت دوباره چای سنواتی در انبارها
مدیراجرایی سندیکای کارخانه‌های چای شمال خبر داد

درخواست کشاورزان از دولت برای تمدید خرید تضمینی چای/ پیش بینی افزایش ۱۳ درصدی برگ چای نسبت به سال ۹۶

مدیراجرایی سندیکای کارخانه‌های چای شمال از تخصیص بخش سوم اعتبارات دولتی برای خرید برگ سبزی چای کشاورزان در ابتدای هفته آینده خبر داد.

کد خبر : 25615 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۷/۲۰ - ۱۳:۱۱

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: محمدصادق حسنی ا اشاره به شرایط مساعد آب و هوایی، اظهار کرد: احتمال ادامه برداشت برگ سبز چای در ماه آینده وجود دارد، بر همین اساس کشاورزان از دولت درخواست تمدید زمان خرید برگ سبز چای تا پایان آبان ماه دارند.

وی یادآور شد: زمان برداشت برگ سبز چای معمولا تا پایان مهره ماه است، اما پیش بینی می شود با بهبود شرایط آب و هوایی در آبان ماه نیز ادامه داشته باشد.

حسنی میزان برگ سبز چای خریداری شده از کشاورزان را ۱۰۹ هزار و ۶۵۷ تن عنوان کرد که نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: ۳۶ درصد از برگ سبز چای خریداری شده درجه یک و ۶۴ درصد آن درجه دو است.

حسنی با بیان اینکه میزان چای خشک استحصالی به ۲۴ هزار و ۶۷۳ تن رسیده است، افزود: هم اکنون ۱۰۶ کارخانه در خرید برگ سبز و استحصال چای خشک فعال هستند.

به گفته وی، ارزش برگ سبز چای خریداری شده از کشاورزان را  ۲۱۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است که تا کنون ۱۶۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آن معادل ۷۵ درصد از مطالبات چایکاران پرداخت شده است.

مدیراجرایی سندیکای کارخانه‌های چای شمال اضافه کرد: میزان باقی مانده بدهی کارخانجات به چایکاران ۱۴ میلیارد و میزان بدهی باقی مانده سازمان چای بیش از ۳۵ میلیارد تومان است.

حسنی در پایان با ابراز رضایت از روند پرداخت مطالبات چایکاران وضعیت بازار چای داخلی و خارجی ایران در سالجاری را مناسب ارزیابی کرد.

منبع: اقتصاد آنلاین

نظر شما