افزایش مصرف نوشابه در انگلیس/ اجبار به کاهش ۱۰ درصدی فروش نوشابه در مراکز درمانی

وزارت بهداشت کشور انگلیس در تازه‌ترین بیانیه خود اعلام کرده است: تمام بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها موظف به کاهش ۱۰ درصدی فروش نوشیدنی های شیرین خود هستند.

کد خبر : 25547 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۷/۱۹ - ۰۸:۵۶

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: روزنامه دیلی‌میل نوشت: نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، مصرف نوشابه بیش از قبل در انگلیس شایع شده است.

وزارت بهداشت این کشور در تازه‌ترین بیانیه خود اعلام کرده است: تمام بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها موظف به کاهش ۱۰ درصدی فروش نوشیدنی‌های شیرین خود هستند.

براساس آمار و ارقام موجود، بیش از ۷۰۰ هزار نفر از کارکنان و کادر درمانی انگلیس از چاقی و اضافه‌وزن شدید رنج می‌برند. موسسه سلامت انگلیس می‌گوید: «قوانین جدید در تلاش هستند تا شکر موجود در خوراکی بیماران، ملاقات‌کنندگان و کادر درمانی را کاهش دهند».

آمار و ارقام موجود حکایت از چاقی بیش از نصف یک میلیون و ۳۰۰ هزار کارمند و پزشک انگلیسی دارد. جاناتان والابجی، مدیر ملی دیابت و چاقی در سازمان بهداشت انگلیس می‌گوید: «افزایش میزان چاقی در کشور، یک بحران بهداشت عمومی است».

چندی پییش نخست وزیر انگلیس هم  با صدور بیانیه ای اعلام کرد:دولت انگلیس در نظر دارد فروش نوشیدنی های انرژی زا را به کودکان به علت اثرات منفی آن بر سلامت عمومی ممنوع کند.

نظر شما