انهدام حدود 14 هزار کیلو غذا و نوشیدنی فاسد در آبادان

انهدام حدود ۱۴ هزار کیلو غذا و نوشیدنی فاسد در آبادان

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشکده آبادان گفت: در ۶ ماهه نخست امسال بیش از ۱۳ هزار و ۶۵۴ کیلوگرم غذا و و نوشیدنی غیرقابل مصرف در محدوده فعالیت این دانشکده منهدم شد.

کد خبر : 25507 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۷/۱۸ - ۰۹:۴۸

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، جعفر ربیحاوی با اشاره به اینکه مواد غذایی و نوشیدنی فاسد پس از انجام مراحل اداری و دریافت مجوزهای قانونی از دسترس مصرف کنندگان خارج و منهدم شد،افزود: تجهیز تمامی بازرسان این واحد به دستگاه‌های پرتابل کنترل مواد غذایی و نوشیدنی برای نمونه‌برداری‌ از انواع غذا و نوشیدنی عرضه‌ شده در سطح واحدهای صنفی شهرستان‌های تابعه شامل آبادان، خرمشهر و شادگان از جمله اقدامات موثر این واحد به شمار می رود.

وی از شربت ویمتو، نوشیدنی موگوموگو، سس گلوریا، مربا، لبنیات و غیره به عنوان برخی از اقلام غیر قابل مصرف و فاسد نام برد.

وی تعداد بازرسی‌های انجام‌شده از مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی و نوشیدنی توسط کارشناسان بهداشت محیط در مدت شش ماهه نخست امسال را بیش از ۱۹ هزار مورد اعلام کرد.

ربیحاوی تصریح کرد: از  تعداد کل بازرسی‌های انجام شده، بیش از ۴ هزار مورد آن مربوط به اجرای طرح تشدید نظارت ها در ایام تعطیل و ساعات غیر اداری است.

وی یادآور شد: شهروندان آبادانی، خرمشهر و شادگانی می‌توانند گزارش تخلفات بهداشتی در مناطق شهری و روستایی را از طریق سامانه تلفنی ۱۹۰ برای بررسی و پیگیری توسط کارشناسان بهداشتی، اعلام کنند.

منبع: مهر

نظر شما