نکات آموزشی از بازاریابی محتوا کوکاکولا

امروزه اغلب بازاریاب ها از اهمیت محتوا آگاهی دارند. با این حال چالش اصلی شیوه خلق محتوایی جذاب برای جلب نظر مخاطب در میان خیل عظیمی از کمپین هاست. اگر شما قصد عبور از رقابت های بی پایان در راستای جلب نظر مخاطب را دارید، باید محتوای خود را به گونه ای کاملا ویژه و چشم نواز تهیه کنید.

کد خبر : 25493 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۷/۱۷ - ۲۱:۳۰

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: گاهی اوقات تولید محتوای مطلوب به هنگام صحبت بسیار ساده تر از زمان عمل است. به همین دلیل در این مقاله ما مجموعه ای از موفق ترین کمپین های حوزه بازاریابی محتوایی را برای الگوبرداری شما در کمپین برندتان کنار هم جمع کرده ایم. از ویدئوهای جذاب گرفته تا مطالب وبلاگی زیبا، این مقاله هفت مورد از برترین نمونه های بازاریابی محتوایی را برای شما آماده کرده است. همچنین در بخش پایانی هر کمپین یک کادر «نکات کلیدی» برای فهم بهتر اهمیت و نقاط مهم هر کدام از کمپین ها در نظر گرفته ایم.

کوکا کولا: «یه کوک به اشتراک بذار»

مقاله خود را با یکی از بهترین کمپین های بازاریابی محتوایی از سوی یکی از بزرگ ترین برندهای حال حاضر جهان شروع خواهیم کرد. برند کوکاکولا برای سال های متمادی در بازاریابی و تبلیغات ایده های تعاملی فوق العاده ای را به کار گرفته است. به طور معمول ایده های این برند در عین جذابیت ارتباط عاطفی مطلوبی را نیز با مخاطب برقرار می کند. صرف نظر از سایر موفقیت های این برند، در اینجا ما قصد توجه به کمپینی را داریم که از سال ۲۰۱۱ و کشور استرالیا شروع شده است.

کمپین «یه کوک به اشتراک بذار» به هر عاشق نوشیدنی های کوکاکولا فرصت استفاده از نوشیدنی شخصی سازی شده را می دهد. بر این اساس افراد توانایی شخصی سازی بطری خود با درج نام شان را دارند. اگر حوصله این کار را ندارید، جست وجوی نام تان در فروشگاه ها (نام های زیادی به صورت پیش فرض بر روی بطری ها درج شده) نیز جذابیت خاص خود را خواهد داشت. این کمپین به لطف شبکه های اجتماعی خیلی زود به شهرت بالایی دست یافت. بر این اساس کاربران پلتفرم های مختلف به سرعت شروع به اشتراک گذاری محتوای جالب در مورد کمپین کوکاکولا کردند.

در حالی که این کمپین فعال بود، برند کوکاکولا نام های ویژه هرچه بیشتری براساس نوع کشور موردنظر بر روی بطری ها درج می کرد. نکته مهم درخصوص کمپین این غول دنیای نوشیدنی کاملا روشن است: تمرکز بر روی علاقه مشتریان به شخصی سازی کالاها. به این ترتیب نه تنها ما توانایی یافتن نام مان بر روی بطری را به دست آوردیم، بلکه امکان یافتن نام دوستان مان و هدیه یک نوشیدنی جالب نیز وجود داشت.

با درخواست به اشتراک گذاری یک کوک با دیگران، کمپین شرکت به خوبی بر روی ارتباط عاطفی مشتریان با یکدیگر و البته خود تمرکز کرد. محور اصلی محتوای شرکت به اشتراک گذاری ویدئوها و تصاویر مختلف از نوشیدن محصولات کوکاکولا در میان جمع های دوستانه بود. این استراتژی به شرکت در راستای فاصله گیری از رقابت در دنیای بازاریابی کمک کرد. به این ترتیب تمام توجه ها به کمپین کوکاکولا جلب شد.

نکات کلیدی

شاید شما بودجه تبلیغاتی به اندازه برند کوکاکولا نداشته باشید. با این حال چنین امری به معنای ناتوانی شما در بازاریابی محتوایی نیست. مفهوم «شخصی سازی» بدون در نظر گرفتن بودجه های کلان هم معنای خاص خود را دارد. یکی از ساده ترین راهکارها در این میان استفاده از سرویس های ایمیلی برای جلب توجه هرچه بیشتر است. همچنین نحوه رفتار مشتریان به هنگام خرید حرف های زیادی برای ما دارد.

منبع: فرصت امروز

نظر شما