کاهش سرانه مصرف شیر با افزایش تورم
یک نماینده مجلس؛

تولید شیر کاهش نیافته، اخلال در نوع عرضه است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس گفت: ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای مواد لبنی به عهده ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت از مصرف کنندگان است.

کد خبر : 25320 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۷/۱۴ - ۱۳:۳۶

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی، گفت: ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای مواد لبنی به عهده ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت از مصرف کنندگان است.

علی اکبری بیان کرد: اخیرا به خاطر خروج بخشی از لبنیات موجود به صورت قاچاق از مرزها عملا تقاضای بیشتری در بازار به وجود می آید.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه در مجلس با بیان اینکه میزان تولید شیر در کشور با گذشته فرقی نکرده، ادامه داد: این کمبود به دلیل اخلال در نوع عرضه لبنیات و محصولات و فرآورده های مرتبط با شیر ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: وقتی تفاوت قیمت در داخل و خارج از کشور به وجود می آید، بخشی زیادی از فراورده‌های لبنی مرتبط با شیر قاچاق می‌شود و طبعا عطش تقاضای شیر هم به همان میزان بیشتر می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، نقش ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان را در ایجاد تعادل در بخش عرضه و تقاضای مواد لبنی و شیر مهم دانست.

منبع: فصل تجارت

نظر شما