رشد بازار چای آماده در آسیا

رشد بازار جهانی چای آسیا تا سال ۲۰۲۲/ فرصت‌ سرمایه‌گذاری در بازار چای پاکستان و ویتنام

پیش بینی شده است بیش از نیمی از رشد فروش چای تا سال ۲۰۲۲ در کشورهای آسیایی خواهد بود. افزایش درآمد و جمعیت نیز سبب شده است که پاکستان و ویتنام کلیدهای آینده صنعت چای در جهان باشند.

کد خبر : 25309 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۷/۱۴ - ۱۱:۱۸

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، انتظار می رود بازار جهانی خرده‌فروشی چای در بین سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۲۲، با رشد ۷٫۹ میلیارد دلاری مواجه شود و به طور متوسط ​​رشد سالیانه ۴ درصد (بهتر از قهوه یا نوشیدنی‌های گرم دیگر) باشد.

یورو مونیتور می‌نویسد: چای در تمام مناطق جهان رشد می کند اما پیش‌بینی شده است بیش از نیمی از رشد فروش تا سال ۲۰۲۲ در آسیا اتفاق می‌افتد و تنها ۲٫۹ میلیارد دلار این رشد در چین ایجاد می‌شود. افزایش درآمد و جمعیت باعث می‌شود کشورهایی مانند پاکستان و ویتنام کلیدهای آینده صنعت چای در سطح جهانی باشند.

بازارهای ثروتمند مثل ژاپن و انگلستان در سال‌های آینده به افزایش حجم چای کمک خواهند کرد اما با دستیابی به استراتژی‌های ارزش افزوده که به دنبال عرضه چای برندهای بزرگ به مصرف‌کنندگان است، بسیاری از امکانات بالقوه به وجود خواهد آمد و آنها بیشتر برای محصولات با کیفیت بالاتر هزینه خواهند کرد.

در بازارهای اقتصادی پرجمعیت آسیا، رشد اقتصادی گسترده است، در حالی که در کشورهایی که محصولات مقرون به صرفه اقتصادی با یکدیگر رقابت می‌کنند، رشد اقتصادی افزایش می‌یابد.

به طور کلی، استراتژی‌های اولویت‌بندی محصولات دارای مزایای سلامتی چای می‌توانند در جهان موفق شوند. مصرف‌کنندگان جهانی نگران سلامتی خود هستند و چای را به عنوان یک جایگزین سالم برای اکثر نوشیدنی‌های موجود در دسترس می‌دانند، هرچند مشخصه‌های پیشنهادی که برای آنها جذابیت را دارد، متفاوت از بازار است.

نظر شما