افزایش دورقمی قیمت قهوه در ترکیه با کاهش ارزش لیر

روند قیمت انواع قهوه از ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۷ میلادی

قیمت انواع قهوه در جهان از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۷ به طور متوسط زیر یک دلار افزایش یافته است. در سال ۲۰۱۱ انقلابی در قیمت قهوه رخ داده اما این روند در سال ۲۰۱۲ عادی شده است.

کد خبر : 24757 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۷/۰۳ - ۱۹:۲۷

مریم رضوانی: نمودار زیر نوسان قیمت چهار نوع قهوه پر مصرف در  سراسر جهان را نشان می‌دهد. بر این پایه قهوه ربوستا از هر پوند ۸۳ سنت در سال ۱۹۹۸ به ۱ دلار یک سنت در سال ۲۰۱۷ رسیده است. قهوه عربیکا کلمبیا از از دلار ۴۳ سنت در ۱۹۹۸  به ۱ دلار ۵۲ سنت در سال ۲۰۱۷ رسیده است.سایر انواع قهوه عربیکا از ۱ دلار ۳۵ در سال ۱۹۹۸ به ۱ دلار ۵۰ سنت رسیده و  قهوه عربیکا برزیل از ۱ دلار ۲۲ سنت به ۱ دلار ۳۱ سنت رسیده است.

آن طور که این نمودار نشان می دهد سال ۲۰۱۱ انقلابی در قیمت قهوه در جهان رخ داده به طوری که قیمت قهوه ربوستا به ۱ دلار ۹ سنت، قهوه عربیکا کلمبیا  به ۲ دلار ۸۴ سنت،سایر انواع قهوه عربیکا به ۲ دلار و ۷۱ سنت و قیمت عربیکا برزیل به  ۲ دلار ۴۸ سنت افزایش یافته است. البته این روند صعودی در سال ۲۰۱۲ به حالب عادی بازگشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین آمریکا جنوبی مهمترین تولیدکنندگان قهوه جهان است و در سال ۲۰۱۷ چیزی در حدود ۷۱ میلیون و۴۳۵ هزار کیشه ۶۰ گیلوگرمی‌و به عبارتی ۴ میلیارد و ۲۸۶ میلیون و ۱۰۰ هزار کیلو تولید شده است. در همین سال در آسیا و اقیانوسیه ۴۷ میلیون و ۶۳۴ هزار کیسه ۶۰ گرمی‌و به عبارتی ۲ میلیارد و ۸۵۸ میلیون و ۴۰ هزار کیلو قهوه تولید شده است.

میزان تولید جهانی قهوه در جهان ۲۰۰۳/۰۴ در حدود ۱۰۵٫۲۱ کیسه یک کیلویی به ۱۵۱٫۶۲ میلیون کیسه در سال ۲۰۱۶/۱۷ رسیده که رشد چشمگیری است.برزیل با ۵۵ میلیون کیسه ۶۰ کیلوگرمی بیشترین تولید قهوه در جهان را در سال ۲۰۱۶ داشته است. این تعداد کیسه چیزی در حدود ۴۰ درصد تولید قهوه در جهان است

 

نظر شما