ارائه طرح ساماندهی و توسعه پایدار صنعت چای به مجلس

طرح سازمان چای برای ایجاد شراکت میان کشاورزان و کارخانه‌داران چای

حبیب جهانساز: در برنامه «باغ کارخانه» باغات چای اطراف هر کارخانه را تا شعاع مشخصی به کارخانه متصل می‌کنیم و این عمل با حمایت چایکاران و کارخانه‌داران صورت خواهد پذیرفت.

کد خبر : 24621 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۷/۰۱ - ۰۸:۱۳

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین رئیس سازمان چای کشور، از اجرایی شدن برنامه «باغ کارخانه» داد که به منظور شریک شدن کشاورزان در سود چای خشک قرار است، اجرایی شود.

حبیب جهانساز، با بیان اینکه کشاورزان باید در سود چای خشک شریک شوند، گفت: در این‌خصوص برنامه «باغ کارخانه» قرار است اجرایی شود.

او با بیان اینکه کشاورزان صرفا بهای چای سبز را دریافت می‌کنند، توضیح داد: در برنامه «باغ کارخانه» باغات چای اطراف هر کارخانه را تا شعاع مشخصی به کارخانه متصل می‌کنیم و این عمل با حمایت چایکاران و کارخانه‌داران صورت خواهد پذیرفت.

جهانساز با تاکید به اینکه بهره مندی از ارزش افزوده چای می‌تواند سبب اتصال حلقه‌های منفک از هم در این صنعت شود، گفت: در این‌خصوص چایکاران می‌توانند از سود چای خشک بهره‌مند شود.

او ادامه داد: در این برنامه با اتصال باغ چای به کارخانه؛ کارخانه می‌تواند از چایکار حمایت کند و برگ سبز را تحویل بگیرد و هزینه‌ای بالاتر از خرید تضمینی را به کشاورز پرداخت کند.

منبع: ایانا

نظر شما