افزایش دوبرابری ضریب خوداتکایی چای تا 4 سال آینده
رییس سازمان چای کشور مطرح کرد

برخی دستگاه‌ها در مناقصات رسمی خرید چای خارجی را گزارش می‌دهند!

رییس سازمان چای کشور گفت: مصرف چای داخلی علاوه بر حمایت از چایکاران داخلی موجب ارتقای سلامت جامعه می‌شود اما متاسفانه برخی دستگاه‌ها اصلا رعایت نمی‌کنند و حتی در مناقصات رسمی هم خیلی شفاف خرید چای خارجی را گزارش می‌دهند.

کد خبر : 24437 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۶/۲۸ - ۱۱:۱۱

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین حبیب جهانساز  گفت: چای یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی‌ها در کشورمان و این روزها در مراسم‌های عزاداری‌، چای از مهمترین اقلام نذورات است.

وی با بیان اینکه چای ایرانی از سالم‌ترین چای‌های جهان است، افزود: در گیلان اغلب مردم چای تولید داخلی مصرف می‌کنند و با انجام این کار علاوه بر اینکه از چایکاران کشورمان حمایت می کنند موجبات ارتقای سلامت خود را نیز فراهم می کنند.

رییس سازمان چای کشور ادامه داد: برای حمایت از چای داخلی در سال حمایت از کالای ایرانی همه باید مصرف چای داخلی را در اولویت مصرف چای خود قرار بدهند.

وی با بیان اینکه طبق مصوبه دولت ادارات موظف هستند حتما چای ایرنی بخرند، گفت: اما متاسفانه برخی دستگاه‌ها اصلا رعایت نمی‌کنند و حتی در مناقصات رسمی هم خیلی شفاف خرید چای خارجی را گزارش می‌دهند.

جهانساز خاطرنشان کرد: خرید چای ایرانی اقدامی برد – برد است زیرا علاوه بر اینکه موجب ارتقاء سلامت جامعه می شود با خرید آن از چایکاران داخلی نیز حمایت می شود.

وی تصریح کرد: به دلیل استفاده نکردن از سم با توجه به شرایط اقلیمی استان های چای خیز، چای داخلی کاملا سالم است.

جهانساز در ادامه به واریز بخشی از مطالبات چایکاران اشاره کرد و افزود: امروز مبلغ یک میلیارد و ۵۱۶ میلیون تومان از مطالبات به حساب چایکاران واریز شد.

رییس سازمان چای کشور گفت: در مجموع ۲۰۰ میلیارد تومان باید به حساب چایکاران واریز می شد که تاکنون بالغ بر ۱۳۲میلیارد تومان آن واریز شده است.

منبع: ایسنا

نظر شما