کشف چای غیربهداشتی در لنگرود

تلاش مضاعف برای تحت تاثیر قرار دادن واردات چای به کشور

از مجموع اظهارنظرها در حاشیه سفر وزیر صنعت به استان گیلان می توان اینگونه برداشت کرد که که تلاش مضاعفی برای تحت تاثیر قرار دادن واردات چای به کشور آغاز شده است.

کد خبر : 24179 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۶/۲۳ - ۱۲:۳۱

 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین در حاشیه سفر  وزیر صنعت، معدن و تجارت به گیلان که روزهای پنجشنبه و  جمعه این هفته برگزار شد، یکی از نکاتی که مطرح و تکرار شد، موضوع حذف واردات چای با ارز دولتی بود. استاندار گیلان در نشیت مجمع عمومی نمایندگان با وزیر صنعت  با اشاره به به مطرح بودن گیلان به عنوان قطب بزرگ تولید برنج در کشور، گفت: یارانه هایی که دولت با هدف حمایت از عموم جامعه به واردات برنج اختصاص می دهد، تولید کنندگان داخلی را با مشکل مواجه کرده است.

سالاری خواستار تجدید نظر دولت در سیاست های مربوط به واردات برنج شد و عنوان کرد: سال گذشته قیمت برنج ایرانی ۱۱ هزار تومان بود و امسال پیش بینی می شد که به ۱۵ هزار تومان افزایش یابد اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد.

وی در  مقابل به اختصاص ۱۵۰ میلیارد تومان از سوی دولت برای خرید تضمینی چای اشاره کرد و بیان داشت: این اقدام دولت قطعا تحولی جدی در تولید چای داخلی ایجاد می کند.

 الزام دستگاه های دولتی به استفاده از چای ایرانی و افزایش تعرفه واردات چای هم از خواسته های نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی از وزیر صنعت، معدن و تجارت بود.

مهرداد بائوج لاهوتی، نماینده مردم لنگرودهم اشاره کرد:«ز وزیر محترم خواستیم تا چای را با ارز دولتی وارد نکنند و کسانی که می‌خواهند چای خارجی، وارد کنند با ارز آزاد این کار را انجام دهند.»

 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین از  مجموع این اظهارنظرها می توان اینگونه برداشت کرد که تلاش مضاعفی برای تحت تاثیر قرار دادن واردات چای به کشور آغاز شده  است که اهدافی مانند حذف ارز دولتی برای واردات چای و بالا برردن تعرفه واردات این محصول را پیگیری می‌کند.

نظر شما