آغاز برگزاری نمایشگاه و جشنواره بین‌المللی قهوه در تهران

آغاز برگزاری نمایشگاه و جشنواره بین‌المللی قهوه در تهران

نمایشگاه و جشنواره بین المللی چای و قهوه ایران، امروز با حضورمدیران و نمایندگان اصلی برندهای داخلی و بین المللی و همچنین شرکت‌های تولیدی و خدماتی داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو آغاز به کار کرد.

کد خبر : 22705 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۱۴:۵۷

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، در این نمایشگاه و در کنار شرکت های داخلی، شرکت هایی از کشورهای ایتالیا، ترکیه، برزیل، دانمارک، فرانسه و سوئیس حضور دارند و تولیدات و صنایع خود را در معرض دید علاقمندان قرار دادند.
رئیس ستاد برگزاری این نمایشگاه گفت:­ نمایشگاه چای و قهوه ایران به نوعی بزرگترین رویداد تخصصی در زمینه قهوه محسوب می شود.

وی افزود: همزمان با این نمایشگاه و جشنواره، مسابقات بزرگ باریستایی (قهوه چی) ایران جهت انتخاب برترین باریستای کشور با حضور داوران و چهره های مطرح جهان برگزار خواهد شد.

اصغری اضافه کرد: در این نمایشگاه انواع ماشین آلات رست و فرآوری قهوه، انواع ماشین آلات کافی شاپ، انواع قهوه فوری و برندهای معتبر داخلی جهانی قهوه، انواع صنایع، دستگاه ها و تجهیزات تولید و عرضه قهوه و چای از جمله انواع دانه قهوه، دستگاه قهوه ساز اتوماتیک خانگی، ماشین آلات ودستگاه های قهوه ساز صنعتی تمام اتوماتیک، انواع دستگاه آسیاب قهوه، ماشین ها و دستگاه های بسته بندی پودر قهوه و همچنین خط تبدیل و تولید قهوه و چای در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

وی گفت: در نمایشگاه و جشنواره بین المللی قهوه ایران توضیحات کاملی درباره مواد اولیه و نحوه آماده سازی انواع قهوه شامل، قهوه های دمی، اسپرسو، نوشیدنی های قهوه دار، کاپوچینو، لاته، آمریکانو و دیگر قهوه های مصرفی در ایران و جهان توسط مدرسین و باریستاهای بین المللی ارائه می شود.

اصغری افزود: معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌پذیری در صنعت قهوه کشور، جایگزینی واردات در این صنعت، افزایش سهم صادرات در بازارهای جهانی، شناسایی و معرفی ظرفیت‌های داخلی، آشنایی با آخرین دستاوردهای فنی و عملی روز دنیا از مهم ترین اهداف برگزاری نمایشگاه و جشنواره بین المللی قهوه ایران است.

وی ادامه داد:​ برگزاری مسابقات باریستای کشوری در محیط نمایشگاه و همچنین ارائه آموزش تهیه انواع مختلف قهوه در غرفه های نمایشگاه به شهروندان از دیگر برنامه های جانبی این نمایشگاه می باشد.
رئیس ستاد برگزاری این نمایشگاه گفت: در این رویداد بین المللی علاوه بر شرکت‌ها و موسساتی از کشورمان، متخصصان آموزش قهوه از انجمن قهوه اروپا و ترکیه برای آموزش و پایه گذاری آکادمیک و علمی هنر- صنعت قهوه در گرایش های مختلف مانند: باریستا، برشتن (رست)، هنرشیر- قهوه در کشورمان حضور دارند.

نمایشگاه و جشنواره بین المللی قهوه ایران از امروز تا ۳۱ مرداد ماه هر روز از ساعت۱۵ تا ۲۱ در محل دائمی نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو آماده بازدید علاقمندان است.

منبع: خبرگزاری صدا وسیما

نظر شما