دستور لغو ممنوعیت صادرات چای ایرانی+ سند

دستور لغو ممنوعیت صادرات چای ایرانی+ سند

نماینده لنگرود روز گذشته از لغو دستور ممنوعیت صادرات چای ایرانی توسط وزیر صنعت که مورد اعتراض وزیر جهاد کشاورزی و دیگر فعالان صنعت چای قرار گرفته بود، خبر داد. متن کامل نامه لغو ممنوعیت به همراه سند در متن آمده است.

کد خبر : 22697 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۱۳:۴۴

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، بعد از دستور ممنوعیت صادرات چای بسیاری از فعالان صنعت چای و حتی برخی نمایندگان مجلس نسبت به این موضوع واکنش منفی نشان داده بودند و حتی مرجع قانونی تصمیم‎گیری درباره صادارت چای را وزارت جهاد کشاورزی دانستند و بالاخره بعد از پیگیری های مکرر فعالان این حوزه نماینده شهرستان لنگرود روز گذشته از لغو دستور ممنوعیت صادرات چای ایرانی توسط وزیر صنعت معدن و تجارت خبر داد و گفت: از این پس تنها صادرات چای وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی ممنوع است اما چای تولید داخل هیچ محدودیتی برای صادرات ندارد.متن نامه به همراه به شرح زیر است:

جناب دکتر شریعتمداری وزیر محترم صنعت معدن و تجارت

سلام علیکم- خدا قوت با آرزوی موفقیت برای حضرت عالی پیرو مذاکره خواهشمندم با توجه به مشکلات صنعت چای موارد ذیل را دستور فرمایید لغو شوند.

۱- صادرات چای ایرانی حدود ده هزار تن صادر می‌گردید که اخیرا توسط آن وزارتخانه با توجه به اعتراض وزیر جهاد لغو گردیده است به صلاح تولید داخل می‌باشد که این صادرات صورت گیرد.

۲- اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومان برای واردات ضربه سنگین

 

نظر شما