رشد مصرف آبمیوه در خاورمیانه و آفریقا تا سال 2021

تلاش جمهوری آذربایجان برای نفوذ ذر بازار آبمیوه حوزه خلیج فارس

معاون بازرگانی آذربایجان از تلاش جمهوری آذربایجان برای نفوذ ذر بازار آبمیوه حوزه خلیج فارس خبر داد و گفت: قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۸ محصولات خود را در بازار های خلیج فارس گسترش دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، النور علی اف در دبی در گفتگو با ترند بیان کرد: آذربایجان قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۸ محموله‌های صادراتی به امارات صادر کند تا جغرافیای صادرات  محصولات خود را در بازارهای خلیج فارس گسترش دهد.

معاون بازرگانی آذربایجان گفت: «به طور خاص ، مذاکرات برای صادرات میوه‌ها ، سبزیجات ، آبمیوه ، عسل ، پودر شیر ، گوشت ، چای و آجیل به خلیج فارس و برای دسترسی به شبکه‌های تجاری منطقه ادامه می‌یابد.»

وی خاطر نشان کرد: هدف اصلی محموله‌های صادراتی با مشارکت تولید کنندگان محلی، ارتقاء نام تجاری ملی “Made in Azerbaijan” در بازارهای امارات و دیگر کشورهای خلیج فارس است.

 معاون بازرگانی آذربایجان یادآور شد که در سال گذشته محموله‌های صادرات آذربایجان به دبی و عربستان سعودی فرستاده شد.

علی اف گفت: اکنون گروه‌ها در حال مذاکره برای تعیین تاریخ صادرات این محموله‌ها می‌باشند. در سال گذشته، محموله‌های صادراتی در ماه نوامبر و دسامبر فرستاده شد و احتمالا امسال نیز صادرات محموله‌ها در همان زمان  انجام می‌شود.

او گفت امروز بسیاری از شرکت‌های متوسط ​​و کوچک در آذربایجان وجود دارد که می‌خواهند وارد بازار دبی شوند، بنابراین انتظار می‌رود که بیش از ۱۰ شرکت آذربایجان در محموله صادرات بعدی به دبی شرکت کنند.

نماینده تجاری اظهار داشت که کیفیت محصولات کشاورزی آذربایجانی که به دبی صادر می‌شود، بسیار بالا است، اما با توجه به اینکه بازار دبی بسیار توسعه یافته است، علاوه بر کیفیت، توجه زیادی به ثبات عرضه می‌شود.

وی بیان کرد: «به نظر من، این یک معیار مهم برای ارتقاء موفقیت آمیز کالا و محصولات در بازارهای امارات است و شرکت‌های ما باید به منظور دستیابی به نتایج مورد نظر، با یکدیگر بجنگند. آذربایجان با تأکید برپتانسیل  صادرات خود ،کار سخت و سنگینی  انجام داده است ،  و نه تنها توافقنامه  با امارات متحده عربیبه دست آورده است  بلکه همچنین توافقاتی را با کشورهای پیشرو اروپایی نیز به دست آمده است و برنامه ریزی برای برگزاری مذاکرات به منظور گسترش جغرافیای صادرات محصولات، بویژه در بازارهای کشورهای خلیج فارس  انجام داده است.»

النور علی اف اشاره کرد که محصولات آذربایجان در نمایشگاههای دبی (Gulfood 2017) و آلمان (Prowein)، که ده‌ها شرکت از  آذربایجان شرکت کردند، نشان داده شده است.

کد خبر : 22694 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۱۲:۳۵

بیشتر بخوانید

نظر شما