واکنش یک نماینده مجلس نسبت به تعطیلی واحد‌های تولید لبنیات در استان فارس

واکنش یک نماینده مجلس نسبت به تعطیلی واحد‌های تولید لبنیات در استان فارس

نماینده‌ مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، مشکلات واحدهای تولیدکننده شیر و لبنیات در این شهرستان را جدی دانست و تاکید کرد که تداوم این مشکلات منجر به تعطیلی این واحدها و بروز مسائل دشوارتری خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، نماینده‌ مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، مشکلات واحدهای تولیدکننده شیر و لبنیات در این شهرستان را جدی دانست و تاکید کرد که تداوم این مشکلات منجر به تعطیلی این واحدها و بروز مسائل دشوارتری خواهد شد.
فرج‌الله رجبی شنبه ۲۷ مرداد و در حاشیه‌ی دیدار با انجمن صنفی تولید کنندگان فرآورده‌های لبنی فارس افزود: خروج فزاینده‌ و غیرمتعارف شیر تولیدی از استان فارس، صنایع لبنی را در آستانه‌ تعطیلی قرار داده است.
او از استاندار فارس به‌عنوان مدیر ارشد استان درخواست کرد که برای جلوگیری از تعطیل شدن صنایع لبنی شخصا و به شکل اورژانسی به موضوع ورود کند.
رجبی گفت: حدود ۴۰ کارخانه‌ی بزرگ و متوسط و کوچک لبنی در این استان فعال است که تعطیل شدن این واحدها به معنی بروز مشکل بیکاری شاغلان و مواجهه مردم با تامین مایحتاج روزانه‌شان خواهد بود.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی‌ضمن انتقاد از وجود چنین مشکلاتی بر سر راه تولید کنندگان و نحوه‌ برخورد با آنان، گفت: در حالی که ۲۰ واحد تولید محصولات لبنی در فارس تعطیل شده و مابقی آنها در آستانه‌ تعطیلی قرار دارد، هیچ برنامه‌ مشخصی از سوی دستگاه‌های متولی مشهود نیست.

او تصریح کرد: متاسفانه برخورد بانک‌ها با تولیدکنندگان نیز رفتاری خارج از شان آنان است؛ شاید بهتر باشد سیستم بانک به‌ جای برخوردهای آنچنانی با تولیدکنندگان، تلاش کند تا زمینه‌ تخلف‌های مالی از بین برود.

رجبی تاکید کرد که اگر شاهد ورود سریع به موضوع و حل مشکلات تولیدکنندگان محصولات لبنی در فارس و شیراز و خصوصا تعیین تکلیف خروج مشکوک شیر تولیدی فارس از این استان نباشد، موضوع را در قالب طرح سوال از وزیر جهاد کشاورزی و از مسیر مجلس دنبال خواهد کرد.

منبع: ایسنا

کد خبر : 22663 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۲۷ - ۲۰:۰۹

بیشتر بخوانید

نظر شما