شرایط سه‌گانه صادرات کالا از مناطق آزاد
رئیس مجمع نمایندگان گیلان خبر داد

چای فقط از گمرکات گیلان صادر خواهد شد

رئیس مجمع نمایندگان گیلان می‌گوید در جلسه با رییس گمرک مقرر شد که برخی از کالاها مانند چای و برنج فقط از گمرکات گیلان صادر شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین جبار کوچکی نژاد عصر سه شنبه در جلسه نشست مجمع نمایندگان گیلان با رئیس گمرک اظهارکرد: با توجه به نگرانی کشاورزان درباره افزایش هزینه برداشت آنها به دلیل بارندگی‌های اخیر ، مجلس افزایش نرخ برنج را در دستور کار خود دارد.
وی با اشاره به مثبت بودن تراز صادرات محصولات کشاورزی ایران به روسیه از گمرکات گیلان از ابتدای سال جاری تاکنون، افزود: میزان صادرات محصولات کشاورزی به روسیه نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۱۴۰ درصد و به لحاظ ارزش دلاری ۱۳۱ درصد افزایش داشته است.
کوچکی نژاد با تأکید بر لزوم تسریع در ترخیص کالاهای متروکه موجود در انبارهای گمرکات گیلان، خاطرنشان کرد: در جلسه امروز مقرر شد برخی از کالاها مانند چای و برنج فقط از گمرکات گیلان صادر شده و خودروهای وارداتی منطقه آزاد انزلی نیز که در گذشته از تهران مجوز ترخیص می‌گرفتند، مجوز خروج خود را از گمرک انزلی صادر شود.
وی به قول مساعد رئیس گمرک ایران در راستای تصویب قوانینی برای کمک به گمرکات گیلان و پرسنل آن، تاکید کرد: باید کنترل بیشتری بر روی کالاهای وارداتی از گمرکات گیلان صورت پذیرد.
کد خبر : 22463 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۲۳ - ۲۲:۱۴

بیشتر بخوانید

نظر شما