نوشیدنی قاچاق

یکسال حبس و ۸۰۰ میلیون تومان جریمه برای نگهداری نوشیدنی قاچاق

بک فرد به اتهام نگهداری کالای قاچاق از نوشیدنی غیر قابل مصرف انسانی به تحمل یک سال حبس و پرداخت ۷ برابر ارزش کالای مکشوفه به مبلغ ۸ میلیارد و ۲۴۵ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۴۹۵ ریال محکوم شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین طبق رای جلسه دادگاه احکام قضایی متهمان اقتصادی اعلام شد. این احکام در راستای اجرای دستورالعمل مورخ ۱۳۸۶/۱۰/۱۶ رئیس قوه قضاییه طبق تبصره ماده ۳۶ قانون مجازات اسلامی‌به اعلام عمومی‌رسیده است. در یکی از این احکام مرتبط با صنعت نوشیدنی آمده است:

تیمور دلاور به اتهام نگهداری کالای قاچاق از نوشیدنی غیر قابل مصرف انسانی به ارزش یک میلیارد و ۱۷۷ میلیون و ۸۴۹ هزار و ۷۸۵ ریال در تاریخ ۱۳۹۵/۰۸/۲۲ به تحمل یک سال حبس و پرداخت ۷ برابر ارزش کالای مکشوفه به مبلغ ۸ میلیارد و ۲۴۵ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۴۹۵ ریال محکوم شده است.

به گفته تولیدکنندگان آبمیوه و کنسانتره ایران، آبمیوه‌های خارجی ۳۵ درصد سهم بازار ایران را در اختیار دارند اما تنها ۵۰ درصد این آبمیوه‌ها از مبادی رسمی‌و قانونی وارد می‌شوند و شماره مجوز ورود دارند.

تولید کنندگان آبمیوه در ایران گلایه دارند که نظارت قدرتمندی بر ورود آبمیوه‌های خارجی وجود ندارد و از طرف دیگر حاشیه سود این نوشیدنی‌ها برای فروشنده بسیار بالا و به صرفه است زیرا آبمیوه داخلی ۱۵ تا ۱۷ درصد برای سوپرمارکت‌دارها سود دارد اما آبمیوه خارجی قاچاق ۵۰ درصد سود دارد زیرا مالیات و گمرگی به آنها تعلق نمی‌گیرد.

پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین در تاریخ ۸ مرداد تصاویر تعدادی از آبمیوه‌های خارجی را که بدون نشان سلامت سیب و شماره مجوز واردات از سازمان غذا و دارو در حال جولان و فروش در مغازه‌ها هستند را منتشر کرد.

کد خبر : 22268 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۲۱ - ۱۱:۰۰

بیشتر بخوانید

نظر شما