نهادینه بودن فرهنگ مصرف چای در انگلیس/ ملکه انگلیس در سفر کتری و چای به همراه دارد

نتایج یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۵ نشان داد که حدود نیمی از انگلیسی‌ها در سفر، چای کیسه‌ای به همراه می‌برند. این نشانگر علاقه بسیار زیاد انگلیسی‌ها به چای است.

کد خبر : 21529 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۱۰ - ۱۱:۰۸

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین ملکه الیزابت دوم به عنوان یکی از افرادی که سفرهای بسیاری را در برنامه خود داشته و خواهد داشت، تجربه‌های بسیاری در بستن چمدان دارد. مارک چمدان ملکه انگلیس، از سال ۱۹۴۷ که به ماه عسل رفت، Globe-Trotter بوده و تا امروز هم هنوز از این برند استفاده می‌کند.

نتایج یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۵ نشان داد که حدود نیمی از انگلیسی‌ها در سفر، چای کیسه‌ای به همراه می‌برند. این نشانگر علاقه بسیار زیاد انگلیسی‌ها به چای است. ملکه انگلیس نیز به چای علاقه دارد و همیشه، کتری با نشان مخصوص و چای ارل گری به همراه می‌برد. البته نمی‌دانیم چای ارل گری او به صورت برگ است یا کیسه‌ای.

مراسم چای بعد از ظهر در انگلیس یکی از آیین های مهم این کشور است که فراتر از یک مراسم نوشیدن چای و یک قرار داد و رویداد مهم اجتماعی است و با رویدادهای دیگر مانند روز تولد یا برگزاری یک مراسم حزبی پیوند خورده است. این سنت در نهادینه کردن مصرف چای در انگلیس نقش بسیار مهمی داشته و دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین طبق برآورد آماری در سال ۲۰۱۶ در میان انگلیسی‌ها، ۳۴ درصد آنها چای را با شیر و بدون شکر می‌نوشند و ۱۵ درصد هم ترجیح می‌دهند چای خود را با شیر و قند سرو کنند. نتایج یک نظر سنجی اخیرا نشان داده است که طبقات عالی، خوب و متوسط به بالای جامعه انگلیس کمتر از طبقات متوسط به پایین این جامعه چای سیاه مصرف می‌کنند و در مقابل چای میوه‌ای و گیاهی بیشتری می‌نوشند.

نظر شما