راهکار های نماینده رودسر و املش مجلس برای کنترل بازار چای

انتقاد یک‌نماینده مجلس از کاهش تولید چای

نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی گفت: کشاورزی رکن استقلال و امنیت اقتصاد کشور است. باید بررسی کنیم این بخش تا چه حد از واردات بی‌رویه ضربه دیده است. در خصوص چای، برنج، مرکبات می‌توانم تحقیقا بگویم که هزینه زندگی که بماند درآمد تولید آن نیز تامین نمی‌شود.

به کزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، اسدالله عباسی گفت: آیا دولت همه توان مدیریتی و ظرفیت‌های اقتصادی کشاورزی، صنعتی، خدماتی و مادی و انسانی کشور را جهت تحقق اهداف مهم اقتصادی به کار گرفته است؟ آیا قوه قضاییه و دستگاه‌های نظارتی و اطلاعاتی به وظایف قانونی خود به درستی عمل کرده‌اند؟ آیا مجلس شورای اسلامی‌از همه ظرفیت‌ها و استعدادها در ابعاد مختلف قانون‌گذاری، نظارتی مانند سوال و استیضاح رای اعتماد، تحقیق و تفحص و تصویب لوایح به وظایف خطیر نمایندگان به درستی عمل کرده است؟

نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی‌تصریح کرد: وظیفه قوای سه‌گانه در قبال شرایط فعلی به وجود آمده در کشور به ویژه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی مانند مفاسد اداری و اقتصادی، بیکاری، اعتیاد و طلاق و تورم چه بوده است؟

وی خاطر نشان کرد: زمانی که نقدینگی درعرض پنج سال به بالای ۱۶۰۰ میلیارد تومان می‌رسد و بیش از سه برابر افزایش می‌یابد و نرخ ارز به دو برابر نرخ مصوب دولت کمتر از یک ماه می‌رسد و عده‌ قلیلی به ارز ۴۲۰۰ تومانی دسترسی پیدا می‌کنند و دهها تن طلای کشور به حراج گذاشته و از طریق عده خارجی به تاراج می‌رود و زمانی که تزاحم منابع در دولت روشن می‌شود و پدیده حاکم تاجر معلوم شود بسیاری از مدیران در سطوح عالی، میانی و پایین منافع ملی را در مقابل منافع شخصی به حاشیه می‌برد و به دنبال تجارت و کسب‌وکارهای خود هستند و زمانی که هزاران خودروی لوکس به طور رسمی‌وارد کشور می‌شود و سود هزاران میلیاردی به جیب عده خاصی از رانت دولتی سراریز می‌شود چه راهبردی را برای حل مشکلات تعریف کرده‌ایم. آیا می‌شود در چنین بستر ناامن اقتصادی معضل بیکاری را حل و فصل کنیم؟

وی در ادامه گفت‌: مگر می‌شود از یک طرف از احساس دردمندی خود از بیکاری جوانان صحبت کنیم و از سوی دیگر درها را به سوی کالای خارجی باز کنیم و آن را بر سر تولیدکنندگان داخلی آوار کنیم؟ کشاورزی رکن استقلال و امنیت اقتصاد کشور است. باید بررسی کنیم و ببینیم این بخش تا چه حد در سیاست غلط و واردات بی‌رویه ضربه دیده است. در حوزه انتخابی بنده در خصوص چای، برنج، مرکبات می‌توان تحقیقا بگویم که هزینه زندگی که بماند درآمد تولید آن نیز تامین نمی‌شود.

عباسی در پایان اظهار کرد: چرا کشاورز زحمت‌کش باید دستان پینه‌بسته و روی خجالت‌زده را با هم به منزل ببرد. مدیر کشور چه تعهدی برای تامین سود مافیای واردات دارد که اینگونه به بهای فلاکت کشاورز کمر به خدمت واردکنندگان بستند. اگر برای کشاورز، کارمند و کارگر حق زندگی قائل هستیم وظیفه دولت است که تعادل بین هزینه و درآمد آنها را تضمین کند.

منبع: ایسنا

کد خبر : 20977 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۳۱ - ۲۲:۲۴

بیشتر بخوانید

نظر شما