گردش مالی صنعت کافی شاپ

گردش مالی کافی شاپ‌های مشهور دنیا

گردش مالی صنعت نوشیدنی آمریکا در سال ۲۰۱۵ چیزی حدود ۷۱۰ میلیارد دلار بوده که ۳۱ میلیارد دلار مربوط به صنعت کافی شاپ بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، صنعت غذا و نوشیدنی به جهت وجود طرفداران زیاد در سراسر جهان، سود بسیاری دارد و طبیعی است به خاطر سود سرشار آن، افرادی از قشر‌های مختلفی جذب آن بشوند.

پایگاه داده‌پردازی استاتیستا تحقیقاتی انجام داده که بر پایه آن اطلاعات زیر به دست آمده است:

__ صنعت فست‌فود در آمریکا، سالانه رشدی حدود ۲ درصد دارد؛ این در حالی است که رشد مالی کافی شاپ‌ها سالانه بیش از ۱۰ درصد است.

__  کارکنان صنعت کافی شاپ در آمریکا در سال ۲۰۱۴، به طور متوسط ۱۳ هزار و ۱۳۴ دلار طی یک سال حقوق گرفته‌اند.

__ هر فرد آمریکایی در هفته به طور متوسط ۲۱.۳ دلار تنها برای قهوه پول می‌دهد.

__ صنعت کافی شاپ سال ۲۰۱۵ در آمریکا ۳۱ میلیارد دلار گردش مالی داشته که بخش کوچکی از صنعت غذا و نوشیدنی با گردش مالی ۷۱۰ میلیارد دلاری است.

__ گردش مالی کافی‌شاپ‌ها در سال ۲۰۰۴، ۱۸.۹۳ میلیارد دلار بوده و در سال ۲۰۰۵ با جهشی بالا به ۲۲٫۲۸ میلیارد دلار رسیده  و بعد از آن نیز به رشد خود ادامه داده و در سال ۲۰۱۴، مرز ۳۰ میلیارد دلار را رد کرده است.

__ گردش مالی صنعت کافی شاپ در سال ۲۰۱۶، رقمی‌در حدود ۳۲٫۴۶ میلیارد دلار بوده است.

__ استارباکس، بزرگ‌ترین شرکت زنجیره‌ای جهان در صنعت نوشیدنی است که بالغ بر ۸۰ میلیارد دلار با قابلیت نقدشوندگی عالی ارزش دارد، ارزش کل سهام شرکت‌های عضو بورس تهران نیز نزدیک به همین عدد است. به عبارتی می‌توان گفت کل ارزش بورس ایران با یک قهوه‌فروشی در آمریکا برابری می‌کند. استارباکس، ۲۱ هزار و ۳۶۶ شعبه در سراسر جهان دارد و گردش مالی آن بالغ بر ۱۶ میلیارد دلار است.

 

گردش مالی صنعت نوشیدنی

جدول تعداد شعبه‌های کافی شاپ‌های مشهور دنیا

 

کد خبر : 2096 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۲/۰۵ - ۱۶:۰۰

بیشتر بخوانید

نظر شما