گرایش تایوانی‌ها به برندهای قهوه شناخته‌شده

۶ باور نادرست درباره قهوه

این مسئله که قهوه فی‌نفسه به معده ضرر می‌رساند، نکته‌ای است که مورد اثبات قرار نگرفته است. مشکل نه خود قهوه بلکه شیوه بو دادن آن است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین در این مطلب به نقل از دویچه وله با ۶ باور نادرست درباره قهوه آشنا می‌شوید.

نگهداری قهوه

از آنجایی که دانه‌های قهوه پس از بو دادن تنها مدت کمی‌رایحه و عطر خود را حفظ می‌کنند، باید آنها را در پاکت‌هایی محفوظ بسته‌بندی کرد. در چنین صورتی عطر قهوه تا ۴ ماه حفظ می‌شود. باز کردن بسته‌بندی و نگهداری قهوه در قوطی‌های سربسته فلزی چندان مناسب نیست، چرا که این جابجایی سبب می‌شود که دانه‌های قهوه سریع‌تر عطر و بوی خود را از دست بدهند.

بحث اعتیادآور بودن کافئین

قهوه از مواد اعتیادآور محسوب نمی‌شود. کسانی که به‌طور مرتب قهوه مصرف می‌کنند، در صورت چشم‌پوشی از قهوه و مصرف کافئین ممکن است به سردرد دچار شوند، اما این سردرد پس از مدتی کوتاه برطرف می‌شود. پژوهش‌های علمی‌نشان می‌دهد که وابستگی به قهوه به‌شکلی که بتوان آن را اعتیاد دانست، وجود ندارد.

اسپرسو قوی‌تر از قهوه‌ معمولی است؟

پاسخ این پرسش منفی است. برعکس؛ هر فنجان اسپرسو حاوی ۵۰ میلی‌گرم کافئین است، در حالیکه میزان کافئین موجود در یک فنجان قهوه معمولی بر ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلی‌گرم بالغ می‌شود. “قوی‌تر” بودن اسپرسو به خاطر شیوه تهیه آن است که سبب می‌شود، مواد معطر بیشتری از دانه‌های قهوه استخراج شوند.

نگهداری در یخچال

اگر چه مواد معطر موجود در قهوه در برابر سرما نسبتا مقاوم هستند، اما در یخچال هم این خطر وجود دارد که دانه‌ها عطر خود را از دست بدهند و همچنین کپک بزنند.

قهوه و ناراحتی‌های معده

این مسئله که قهوه فی‌نفسه به معده ضرر می‌رساند، نکته‌ای است که مورد اثبات قرار نگرفته است. مشکل نه خود قهوه بلکه شیوه بو دادن آن است. در صورتی که قهوه در زمانی طولانی و آرام بو داده شود، مواد اسیدی و تحریک‌کننده آن که می‌توانند سبب ترش کردن معده شوند، از بین می‌روند. نوشیدن قهوه معمولی با شیر نیز سبب می‌شود که جداره‌های معده در صورت مصرف قهوه کمتر تحریک شوند.

قهوه‌ نمک‌زده

برخی‌ها بر این باورند که افزودن نمک به قهوه سبب می‌شود که عطر آن تقویت شود. این باور نیز درست نیست، بلکه برعکس نمک به قهوه طعمی‌شور می‌بخشد و تأثیری منفی بر عطر و بوی قهوه دارد.

 

کد خبر : 20836 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۲۰:۳۰

بیشتر بخوانید

نظر شما