فعالیت آموزنده ترکیه در حوزه گردشگری چای/ آشنایی جهانیان با طعم خاص چای ترک

در چارچوب پروژه معرفی چای، بازدیدکنندگان با روند کشت چای، جمع آوری، مراحل عمل آوری در کارخانه و بسته بندی و عرضه آن آشنا می شوند. گردشگران همچنین طعم چای تُرک که در میان مردم به «خون خرگوش» معروف است را چشیده و خرید می کنند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین گردشگران داخلی و خارجی ضمن بازدید از کارخانه چای ترک در شهرستان اوف استان ترابوزان ترکیه با روش تولید آن از نزدیک آشنا می‌شوند.

پروژه معرفی چای در استان ترابزون ترکیه

 ملتم یلماز در خبرگزاری آناتولی نوشت: تعاونی توسعه کشاورزی «اوزچای» در شهرستان اوف از توابع استان ترابوزان ترکیه، یکی از مهم ترین مراکز تولید چای منطقه به شمار رفته و در راستای معرفی این محصول میزبان گردشگران داخلی و خارجی است.

در چارچوب پروژه معرفی چای، بازدیدکنندگان با روند کشت چای، جمع آوری، مراحل عمل آوری در کارخانه و بسته بندی و عرضه آن آشنا می‌شوند. گردشگران همچنین طعم چای تُرک که در میان مردم به «خون خرگوش» معروف است را چشیده و خرید می‌کنند.

اردال سارال، مدیرکل تعاونی توسعه کشاورزی اوزچای و رئیس اتاق بازرگانی و صنایع شهرستان اوف در این رابطه گفت:« «حدود بیست و هشت سال است در این منطقه فعالیت داشته و به نوبه خود در اقتصاد کشور سهم داریم. گردشگران در اینجا از نزدیک مراحل تولید چای را دیده و با آن آشنا می‌شوند. یکی از مزایای این کارخانه موقعیت آن و نزدیکی به مسیر «اوزون گول» است. این مسیر یکی از مقاصد محبوب گردشگری به شمار می‌رود به این خاطر هر ساله میزبان حدود ۵۰ هزار توریست داخلی و خارجی هستیم».

کد خبر : 20812 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ۱۳:۰۱

بیشتر بخوانید

نظر شما