تغییر احتمالی رییس پژوهشکده چای پس از انتصابات جدید وزارت جهاد و کشاورزی/ پایان حواشی فروش چای غیرارگانیک به نام ارگانیک توسط پژوهشکده چای؟

با توجه به تحولات اخیر و جانشینی دکتر خاوازی به جای زند در وزارت جهاد و کشاورزی و همچنین حواشی اخیر پژوهشکده چای به احتمال زیاد تغییراتی در این مجموعه‌ها رخ خواهد داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین دکتر کاظم خاوازی با حکم محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی جانشین دکتر اسکندر زند شد. همین امروز مراسم تودیع و معارفه این انتصاب با حضور روسای موسسات تحقیقاتی و مدیران آموزش و ترویج و تعدادی از معاونان سازمان برگزار شد.

             کاظم خاوازی رییس جدید سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی

نکته مهم اما تحولات دیگری است که تالی این انتصاب خواهند بود و شاید مهمترین آنها روشن شدن تکلیف پژوهشکده چای کشور است که به واسطه حواشی اخیر و مطرح شدن تخلف این پژوهشکده در عرضه چای غیرارگانیک به نام ارگانیک خبرساز شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین چند هفته پیش ذبیح الله نیکفر نماینده لاهیجان مدعی شد که پژوهشکده چای با یک برند معروف قرار دادی امضاء کرده است تا از ۳۵ هکتار باغ چای که در اختیار دارد به این برند چای ارگانیک بفروشد اما به علت عدم توفیق در برنامه‌های تعیین‌شده یا هر علت دیگری،‌ پژوهشکده چای از بازار چای غیرارگانیک خریداری کرده‎ و آن را به جای چای ارگانیک، آن هم با دو برابر قیمت عرضه کرده است.

تحولات احتمالی در موسسه علوم باغبانی و پژوهشکده چای

پژوهشکده چای به ریاست دکتر رضا آزادی گنبد یکی از هفت پژوهشکده زیر نظر موسسه تحقیقات علوم باغبانی است که خود این موسسه زیر نظارت وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی فعالیت می‌کند و از تجمیع موسسات تک‌محصولی پسته، خرما و میوه‌های گرمسیری، مرکبات، پژوهشکده گل و گیاهان زینتی، مرکز تحقیقات چای، بخش تحقیقات باغبانی و بخش تحقیقات سبزی و صیفی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر ایجاد شده است. موسسه تحقیقات علوم باغبانی فعالیت خودش را به طور غیر رسمی‌از سال ۱۳۹۳ و به طور رسمی‌از سال ۱۳۹۵ آغاز کرده است و ریاست آن را دکتر داراب حسنی بر عهده دارد.

فعالیت حسنی به عنوان رییس موسسه تحقیقات علوم باغبانی و مجموع روسای پژوهشکده‌های از جمله دکتر آزادی گنبد از زمان آغاز رسمی‌فعالیت موسسه در سال ۱۳۹۵ از حمایت اسکندر زند برخوردار بوده است اما با توجه به تحولات اخیر و جانشینی دکتر خاوازی به جای زند و همچنین حواشی اخیر پژوهشکده چای به احتمال زیاد تغییراتی در این مجموعه‌ها رخ خواهد داد. در تغییرات با دامنه محدود، امکان دارد آزادی گنبد از ریاست پژوهشکده چای کنار برود و اگر دامنه تغییرات گسترده‌تر باشد، احتمال کنار رفتن حسنی از موسسه تحقیقات علوم باغبانی هم وجود خواهد داشت.

کد خبر : 20656 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۷:۲۷

بیشتر بخوانید

نظر شما