حساسیت به قهوه چیست؟

نقشه مصرف قهوه در جهان/ کشورهای تولیدکنندگان کمتر از مصرف کنندگان قهوه نوش هستند

نقشه مصرف قهوه در جهان نشان می دهد که بعضی از مناطق عمده تولید کننده قهوه در جهان مانند آسیا و آفریقا مصرف به مراتب کمتری نسبت به اروپا و آمریکا دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین نمودار زیر نقشه مصرف قهوه در جهان را در سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد. همانطور که این نقشه روایت می‌کند کشورهای اسکاندیناوی از جمله فنلاند در شمال اروپا و همچنین کشوری مانند هلند بیشترین میزان مصرف قهوه را در جهان دارند. پس از اروپا آمریکا شمالی مصرف قهوه بالایی دارد و در مقابل میزان مصرف این نوشیدنی در آسیا و آفریقا که بعضی از تولیدکنندگان عمده قهوه در این قاره قرار دارند، از میزان مصرف به مراتب کمتری برخوردارند

نقشه مصرف قهوه در جهان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین بر پایه این نمودار سرانه فروش قهوه در فنلاند در سال ۲۰۱۷ چیزی در حدود ۹ کیلیو ۳۰۰ گرم بوده است. بر اساس شاخص سرانه مصرف هم فنلاندی‌ها بیشترین سرانه مصرف قهوه را در جهان دارند. هر فنلاندی در سال ۲۰۱۷  بر پایه شاخص سرانه مصرف چیزی در حدود ۹ کیلو ۳۵۰ گرم قهوه مصرف کرده است.

مصرف قهوه در جهان بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ به چیزی نزدیک به ۱۰ میلیارد کیلو رسیده است که در ۵ سال قبل ازبی‌سابقه است.

آمار و ارقام نشان می‌دهد که کشورهای وارد کننده قهوه چیزی در حدود ۲٫۵ برابر بیشتر از کشورهای صادر کننده قهوه مصرف می‌کنند. کشورهای اسکاندیناوی به عنوان مهمترین مصرف کننده قهوه شناخته می‌شوند.

در سال ۲۰۱۶ برزیل با ۵۵ میلیون کیسه ۶۰ کیلوگرمی‌بیشترین تولید قهوه در جهان را در سال ۲۰۱۶ داشته است. این تعداد کیسه چیزی در حدود ۴۰ درصد تولید قهوه در جهان است.

منبع نقشه: استتیستا

کد خبر : 20551 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۰۹:۳۰

بیشتر بخوانید

نظر شما