تاکید فعالان صنعت چای هند بر همکاری با ایران با وجود تحریم آمریکا/حضور پررنگ فعالان صنعت چای در اگروفود

فعالان صنعت چای هند در نمایشگاه اگروفود با تاکید بر همکاری با صنعت چای ایران باوجود تحریم‌های شدید آمریکا از فعالان صنعت چای کشور برای حضور در نمایشگاه کشور خود دعوت کردند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین نمایشگاه بین‌المللی صنایع کشاورزی، موادغذایی، ماشین‌آلات و صنایع وابسته با حضور فعالان این صنایع در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در حال برگزاری است. فعالان صنعت چای هم حضور پررنگی در این نمایشگاه داشتند و با سایر بخش‌های این صنعت به تبادل نظر  پرداختند. یکی از نکات جالب سومین روز این نمایشگاه رایزنی کمیسیون تخصصی چای با تی بورد هند و سایر فعالان صنعت چای این کشور بود. هند مهمترین صادر کننده چای به ایران است. احمدرضا بخشی، رییس کمیسیون تخصصی در رایزنی‌ها امروز با طرف هندی بر طراحی مسیرهای بهینه میان طرفین برای تبادلات بازرگانی در صنعت چای تاکید کرد و خواهان آن شد که طرف هندی در روزهایی که تحریم‌های آمریکا بر سر اقتصاد ایران سایه انداخته است، به تبادلات بازرگانی با ایران در صنعت چای و سایر صنایع ادامه دهد.

بازرگانان هندی هم با اشاره به واقعی بودن فشارهای آمریکا تاکید کردند که همکاری های آینده میان دو کشور تحت تاثیر روابط قدیمی و برد- برد طرفین در سالیان گذشته خواهد بود و از طرف‌های ایرانی دعوت کردند که در نمایشگاه‌های غذا و نوشیدنی هند در سال جاری میلادی حضور پررنگی داشته باشند.

به گفته «ازم مونم» رییس موسسه چای هندی‌، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بر تجارت چای با ایران با توجه به اینکه هم اکنون هم تجارت بین دو کشور با مکانیزم ریال و روپیه انجام می‌شود، بی‌تاثیر است. وی تصریح کرده است: صادرات چای به ایران که در سال ۲۰۱۷-۱۸ نزدیک به ۳۱.۱۹ میلیون کیلوگرم بوده، به زودی به ۵۰ میلیون کیلوگرم خواهد رسید.

بیست و پنجمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی صنایع کشاورزی، موادغذایی، ماشین‌آلات و صنایع وابسته (اگروفود) از جمعه ۸ تیر ماه آغاز به کار کرده تا دوشنبه ۱۱ تیر ماه ۹۷ ادامه خواهد داشت. در ادامه تصاویری از حضور برندها و فعالان صنعت چای در سومین روز این نمایشگاه را می‌بینید.

کد خبر : 19769 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۱۰ - ۲۱:۱۳

بیشتر بخوانید

نظر شما