رونق چشمگیر بازار چای هند تا سال 2020

ایالت‌های چای خیر در هند را بشناسید+ نمودار سهم تولید

آسام، بنگال غربی و تامیل نادو سه ایالت بزرگ چین در تولید چای هستند. ایالت‌های شرقی هند بیشترین میزان تولید چای را در دنیا دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین نمودار زیر سهم ایالت‌های مختلف هلند در تولید چای در این کشور را نشان می‌دهد. بر پایه این نمودار سایت استتیستا ایالت آسام چای خیزترین ایالت هند به شمار می‌رود که در مجموع در سال ۲۰۱۶  چیزی در حدود ۶۵۳ میلیون کیلوگرم در آن چای تولید شده است که نزدیک به نیمی‌از چای تولید شده در هند است. در این منطقه بیش از ۸۰۰ کارخانه چای به مشغول به کار است. آسام در در منتهای شمال شرقی هندمیان برمه و بنگلادش و در دامنه‌های هیمالیای شرقی قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین پس از آسام، در ایلات بنگال غربی نزدیک به ۳۳۰ میلیون کیلو چای در سال ۲۰۱۶ تولید شده است. این ایالت در شمال‌شرقی کشور هند و هم مرز با کشور بنگلادش هم‌مرز است و به‌ همراه بنگلادش، منطقهٔ قومی-زبانی بنگال را تشکیل می‌دهد. تامیل نادو با ۱۶۱ میلیون کیلوگرم سومیت ایالت بزرگ تولید کننده چای در هند در سال ۲۰۱۶ بوده است. تامیل نادو در جنوبی‌ترین قسمت شبه قاره هند واقع شده است. ایالت کرالا در سال ۲۰۱۶ چیزی در حدود ۵۷ میلیون کیلو چای تولید کرده است.ر جنوب کشور هند است که خط ساحلی طولانی و زیبایی با دریای عرب دارد. ایالت کارناتاکا در جنوب هند با مرکزیت بنگالورو نزدیک به ۷ میلیون کیلو و ایالت‌های شمالی هند در مجموع نزدیک به ۳۰ میلیون کیلو چای این کشور را تولید کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین کشورهای آسیایی بیشترین در آمد را در سال ۲۰۱۷ از صنعت چای داشتند. و هند در کنار چین و ژاپن در مجموع بیش از ۳۰ هزار میلیون دلار در این سال از چای درآمد کسب کردند.

ایران با واردات چای هندی به میزان ۶٫۶۶ میلیارد روپیه هند بعد از روسیه بزرگترین واردکننده چای هندی در سال ۲۰۱۷- ۲۰۱۶ بوده است.

بازار چای هند در سال ۲۰۱۷ از یک طرف با  کاهش فروش و مصرف روبرو بود و از طرف دیگر با افزایش تاسیس چایخانه‎ها و اقبال بیشتر قشر جوان به این نوشیدنی گرم.در چند سال گذشته میزان صادارت قهوه هند نسبت به چای آن پیشی گرفته است. هند دومین کشور تولید کننده چای و ششمین کشور تولید کننده قهوه در جهان است.

 

کد خبر : 19253 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۰۱ - ۲۰:۲۶

بیشتر بخوانید

نظر شما