چای رودسر

میزان کاهش تولید چای در رودسر نسبت به سال ۹۶

رئیس اداره چای رودسر با اشاره به وجود ۶ هزار هکتار باغ چای در این شهرستان از خرید تضمینی ۸ هزار و ۳۳۸ تُن برگ سبز چای خبر داد.

علی تقی پور با اشاره به میزان خرید برگ سبز چای از چایکاران شهرستان رودسر، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۸ هزار و ۳۳۸ تُن برگ سبز چای در قالب خرید تضمینی شهرستان رودسر خریداری شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۷۲ درصد برگ سبز چای درجه یک به ارزش ۲۰ میلیارد تومان در این شهرستان خریداری شده است، افزود: از این میزان ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به حساب چایکاران شهرستان واریز شده است.

رئیس اداره چای رودسر به کاهش ۵ درصدی تولید چای نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت: سرمای زودرس بهاره علت کاهش در تولید چای است.

وی در ادامه همچنین با اشاره به بهای خرید تضمینی برگ سبز چای، یادآورشد: براساس تصمیم‌های اتخاذ شده بهای خرید تضمینی برگ سبز چای درجه یک در سال جاری ۲ هزار و ۷۲۹ تومان و درجه دو نیز یک هزار و ۵۲۳ تومان می‌باشد.

تقی پور شهرستان رودسر دارای ۶ هزار هکتار باغ چای است که ۸ هزار چایکار در آن فعالیت می‌کنند، ادامه داد: در شهرستان چهار شعبه خرید و ۲۹ کارخانه چای فعال وجود دارد.

منبع: مهر

کد خبر : 18720 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۲۴ - ۲۰:۴۲

بیشتر بخوانید

نظر شما