بزرگترین تولیدکنندگان قهوه در جهان

آمار تولید ۱۰ تولید کننده برتر قهوه در سال ۲۰۱۷ / کاهش تولید برزیل و افزایش تولید مکزیک

در سال ۲۰۱۷ آمار تولید قهوه در برزیل کاهش یافته است. از طرف دیگر کشور مکزیک جای گواتمالا را در لیست ۱۰ کشور مهم تولید کننده قهوه در دنیا قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین نمودار زیر از سایت استتیستا میزان تولید قهوه در جهان در سال ۲۰۱۷ را در ۱۰ کشور اصلی تولید کننده نشان می‌دهد. برپایه این نمودار برزیل در سال ۲۰۱۷ ۵۱ میلیون و ۵۰۰ هزار کیسه ۶۰ کیلوگرمی‌قهوه تولید کرده است که البته نسبت به سال ۲۰۱۶ تولید قهوه این کشور کاهش یافته است. پس از برزیل  کشور ویتنام قرار دارد که ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار کیسه ۶۰ کیلو گرمی‌قهوه تولید کرده است. کلمبیا با ۱۴ میلیون، اندونزی با ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار هندوراس با ۸ میلیون و ۳۴۹ هزار کیسه ۶۰ کیلوگرمی‌تولید قهوه در رتبه‌های بعدی قرار دارند. نکته جالب در این نمودار خروج گواتمالا از ۱۰ تولید کننده برتر قهوه و ورود مکزیک به این لیست است.

تولید قهوه در جهان در سال 2017

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین آمریکا جنوبی  مهمترین تولیدکننده قهوه جهان است که در سال ۲۰۱۷ چیزی در حدود ۷۱ میلیون و۴۳۵ هزار کیشه ۶۰ گیلوگرمی‌و به عبارتی ۴ میلیارد و ۲۸۶ میلیون و ۱۰۰ هزار کیلو قهوه در آن تولید شده است.
در سال ۲۰۱۷ تقاضای مصرف‌کنندگان قهوه به سمت محصولات تخصصی و باکیفیت بالا به ویژه محصولات تک‌نفره رفته است و در پنج سال اخیر بسیاری از مصرف‌کنندگان محصولات صنعتی کیفیت بالا را به چشم محصولاتی تجملی اما دست‌یافتنی نگاه کرده‌اند.

کشور فنلاند بیشترین سرانه مصرف قهوه را در جهان دارد. هر فنلاندی در سال ۲۰۱۷ چیزی در حدود ۹ کیلو ۳۵۰ گرم قهوه مصرف می‌کرد. نمودار زیر سرانه مصرف قهوه در این کشور را بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ نشان می‌دهد که میان ۹٫۵ تا ۱۰ کیلو نوسان دارد. فنلاند حدود ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که برپایه سرانه مصرف سال ۲۰۱۷ هر سال چیزی در حدود ۵۰ میلیون و ۴۹۰ هزار کیلو قهوه در این کشور مصرف می‌شود.

کد خبر : 18610 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۲۳ - ۱۰:۱۹

بیشتر بخوانید

نظر شما