مصرف چای سبز و آبمیوه

مصرف چای سبز و آبمیوه کبد را پاکسازی می‌کند

کارشناس مسئول نظارت بر مواد غذایی و بهبود تغدیه بیمارستان شهید رجایی شهر دوگنبدان گفت: مصرف غذاها و نوشیدنی های غنی از کافئین و الکلی پاکسازی کبد را با مشکل مواجه می‌کند، مصرف چای سبز و آبمیوه های طبیعی جایگزین آنها شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، صدیقه احمدی گفت: ۳۰ درصد از نوجوانان به این بیماری مبتلا هستند.

وی افزود: بیماری کبد چرب معمولا اتفاقی و با سونوگرافی و آزمایش تست‌های کبدی تشخیص داده می‌شود.

وی اظهار کرد: کبد چرب در افرادی که دارای شکم بزرگ هستند نسبت به افراد دارای چاقی سراسری بیشتر دیده می‌شود و خطرناک‌ تر است.
کارشناس مسئول نظارت بر مواد غذایی و بهبود تغذیه بیمارستان شهید رجایی شهر دوگنبدان تصریح کرد: ماه رمضان فرصتی است که می‌توان با رعایت اصول صحیح تغذیه ای، بخشی از اضافه وزن بدن را کاهش داد.

احمدی ذخیره سازی و سوخت و ساز چربی‌ها در بدن را یکی از فعالیت‌های مهم کبد برشمرد و افزود: هر گاه مقدار چربی بیش از ۵ درصد وزن کبد باشد، کبد چرب ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین موضوعی که بیماران کبد چرب باید به آن توجه کنند، مصرف میوه و سبزیجات تازه است، گفت: مصرف این مواد غذایی در ماه رمضان باید افزایش و در وعده افطار و سحری، در رژیم غذایی گنجانده شود.

وی ادامه داد: روزه‌ داری برای افراد مبتلا به کبد چرب به ویژه بیمارانی که کبد چرب خفیف دارند مفید است و نه تنها باعث کاهش وزن و کاهش سایز دور شکم می‌شود بلکه به همان نسبت میزان چربی کبد را کاهش می‌دهد.

کارشناس مسئول نظارت بر مواد غذایی و بهبود تغذیه بیمارستان شهید رجایی شهر دوگنبدان کرد: روزه داری موجب می‌شود، سوخت و ساز بدن انسان تنظیم و چربی‌های کبد را آزاد و مورد استفاده قرار گیرد.

احمدی ابراز داشت: روزه داری طولانی مدت در مواردی که کبد بسیار چرب است می‌تواند مضر باشد و بیمار باید در چنین مواردی با پزشک خود مشاوره کند.

وی گفت: ویتامین گروه‌های B و C و E که بیشتر در کلم بروکلی، تخم مرغ، اسفناج، غلات، جوانه‌ها و میوه‌ها دیده می‌شوند و سبوس برنج و گندم که منبع غنی از ویتامین‌های گروه B هستند به عنوان آنتی اکسیدان، تاثیر مناسبی بر کنترل کبد چرب دارند.

وی بیان کرد: بیماران مبتلا به کبد چرب مصرف سبزیجات به خصوص چغندر، هویج و سیر را افزایش دهند.
کارشناس مسئول نظارت بر مواد غذایی و بهبود تغذیه بیمارستان شهید رجایی شهر دوگنبدان مصرف غذاهای پر فیبر را برای کبد بسیار مفید عنوان و اظهار داشت: این افراد باید از مصرف غذاهای پر چرب و پر کلسترول پرهیزکنند.

وی گفت: مصرف مواد غذایی خانگی و سالم که با استفاده از روغن‌های مفید گیاهی مایع مثل روغن کنجد، زیتون و کلزا تهیه می‌شود برای کبد چرب مفید است.
احمدی ادامه داد: مصرف انواع ماهی‌ها به ویژه ماهی‌های ساردین، سالمون و قزل آلا و مغزها و روغن‌های گیاهی شامل کانولا، سویا، کتان و کنجد سرشار از امگا -۶ مفید است.
وی یاد آور شد: مصرف غذاها و نوشیدنی‌های غنی از کافئین و الکل که می‌توانند پاکسازی کبد را با مشکل مواجه کند بهتر است بسیار کاهش یابد و مصرف چای سبز و آب میوه‌های طبیعی را جایگزین آنها شود.

کارشناس مسئول نظارت بر مواد غذایی و بهبود تغذیه بیمارستان شهید رجایی شهر دوگنبدان تصریح کرد: غذاهای پر چرب و حاوی چربی اشباع و مصرف زولبیا و بامیه با توجه به نوع روغن‌هایی که در آن استفاده می‌شود بیماری کبد چرب را تشدید می‌کنند.

کارشناسان می‌گویند:این خطر مبتلا شدن به دیابت نوع دوم و بیماری‌های قلبی و عروقی را نیز افزایش می‌دهد.
کبد چرب به شدت گلوکز، چربی‌ها و پروتئین‌های بد مانند هپاتوکین و فتوئین آ را تولید و در جریان خون آزاد می‌کند.

منبع: ایرنا

کد خبر : 18538 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۲۱ - ۱۷:۲۰

بیشتر بخوانید

نظر شما