سرآشپر معروف آمریکایی و عاشق چای ایرانی در گذشت

آنتونی بوردن که در سفرش به ایران انواع و اقسام نوشیدنی‌ها و غذاهایی ایران را چشیده بود به طرز ناگهانی درگذشت. گفته می‌شود او خودکشی کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین در بیانیه ای سی ان ان درباره مرگ بوردن منتشر کرده آمده است که جسد بوردن صبح جمعه توسط دوست و همکارش اریک ریپرت پیدا شده و علت آن خودکشی بیان شده است.
سی ان ان گفت بوردن در حین فیلمبرداری قسمتی از سریال «بخش‌های ناشناخته» بود.
در بیانیه سی ان ان آمده است: عشق او به ماجراجویی‌های عالی، دوستان جدید، غذای خوب، نوشیدنی و داستان‌های فراموش ناشدنی جهان، او را قصه گویی یکتا ساخته بود. استعداد او برای متحیر کردن ما هرگز متوقف نشد. پلیس استراسبورگ و اورژانس اطلاعات فوری درباره مرگ وی ارایه ندادند.

بوردن برای دیدن و بررسی غذاهای مختلف طبق سنت‌های مختلف و البته چشیدن آنها به نقاط مختلف جهان سفر می‌کرد و مجموعه تلویزیونی و ویدئویی تهیه کرده‌است که از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار بود. در این عکس  آنتونی بوردن در حال نوشیدن چای در یکی از قهوه‌خانه‌های اصفهان است که احتمال داده می‌شود قهوه خانه «خواجو» یا همان آزادگان باشد.

بوردن در برنامه‌ تلویزیونی به نام «آنتونی بوردن: مهمان ناخوانده»از سفر به ایران و نوشیدن چای و غذا خوردن در اصفهان به خوبی یاد کرده بود.

«جولیا توتینو» یکی از دوستان بوردن، پس از دیدن عکس او در یک چایخانه در اصفهان در فیس‌بوک، خطاب به او نوشته بود: «این چایخانه‌ی زیرزمینی اصفهان نیست؟؟ مطمئنم که هست. من این دیوارها را می‌شناسم!! امیدوارم کلی قرمه‌سبزی خورده باشی! ایران شگفت‌انگیز است!»

کد خبر : 18378 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۱۸ - ۱۸:۰۷

بیشتر بخوانید

نظر شما