آب بسته بندی
چین بیشترین و مکزیک بالاترین سرانه مصرف این نوشیدنی را دارند

افزایش چشمگیر مصرف آب بسته‌بندی در جهان(۲۰۰۷ تا۲۰۱۷ )

مصرف آب بسته‌بندی در جهان در بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷ یعنی در ظرف ۱۰ سال ۱۷۹ میلیارد گالن افزایش یافته است ک نسبت به رشد سایر نوشیدنی‌ها بیشتر است.

کد خبر : 17690 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۰۴ - ۱۰:۱۹

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین نمودار زیر میران مصرف آب بسته بندی شده در جهان را در سه مقطع ۲۰۰۷، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۷ نشان می‌دهد. برپایه این نمودار سایت استتیستا در سال ۲۰۱۷ چیزی در حدود ۳۹۱ میلیارد گالون آب بسته بندی مصرف شده است. هر گالن آمریکایی برای مایعات برابر با ۳/۷۸ لیتر است. این میزان در سال ۲۰۱۲ چیزی در ۲۸۸ میلیارد گالن و در سال ۲۰۰۷ چیزی در حدود ۲۱۲ میلیارد گالن بوده است. به عبارت دیگر مصرف آب بسته بندی در جهان در عرض ۱۰ سال ۱۷۹ میلیارد گالن افزایش یافته است.

مصرف آب بسته بندی در جهان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین آمار و ارقام جهانی نشان می‌دهد که کشور مکزیک بیشترین سرانه مصرف آب بسته‌بندی  شده در بین همه کشورهای جهان در سال ۲۰۱۶  را با مصرف سرانه ۶۷٫۲ گالن داشته است. ایتالیا با سرانه مصرف ۱۸۸٫۵ لیتر آب بسته‌بندی شده در سال ۲۰۱۶ بیشترین آمار مصرف این محصول را در بین کشورهای اروپایی داشت.

به گفته پیمان فروهر دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی سرانه مصرف آب بسته بندی در ایران بین ۱۵ تا ۲۰ لیتر است که اگر این سرانه را ۱۷٫۵ لیتر در نظر بگیریم آنگاه هر آلمانی بین ۸ تا ۹ برابر یک ایرانی و هر آمریکایی در سال چیزی بین ۷ تا ۹ برابر یک ایرانی آب بسته بندی شده مصرف می‌کند.

چین بزرگترین مصرف کننده آب بسته بندی در جهان در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۷ درصد آب بسته بندی جهان را مصرف می‌کرد که  پیش بینی شده این مقدار در سال ۲۰۲۰ به ۲۰ درصد خواهد رسید.

منبع نمودار: استتیستا

نظر شما