تکذیب شایعه غیر استاندارد بودن یک نوشیدنی

صدور مجوز استاندارد برای نوشیدنی شیری و میوه ای و ابطال مجوز نوشیدنی آلورا

مدیر کل استاندارد فارس می گوید در این استان به تازگی نوشیدنی‌های شیری و میوه‌ای در این استان مجوزه گرفته اند و جواز یک نوشیدنی آلوورا هم در این استان باطل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین مدیر کل استاندارد فارس گفت: از جمله فرآورده‌هایی که موفق به دریافت مجوز استاندارد شده اند، شامل دستمال کاغذی، ترشی، فرآورده‌های کنسروی، لوله پلی اتیلن، مایع سفید کننده، مصالح ساختمانی، روان کننده روغن موتور، مرغ منجمد، نوشیدنی‌های شیری میوه‌ای و گوشت تازه طیور است.
رهنما افزود: ۲۰ درصد از پروانه‌های استاندارد صادر شده محصولات تولیدی مشمول استاندارد تشویقی هستند که تولید کنندگان به صورت اختیاری تقاضای دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد را داده اند.
مدیر کل استاندارد فارس افزود: در دو ماهه گذشته بیش از ۶ هزار و ۶۰۰ واحد صنفی عرضه کالا در استان بازرسی و در این بازرسی‌ها کالا‌های غیر استاندارد شامل شیشه دو جداره، فیلتر خودرو و عرقیات شناسایی شد.
وی افزود: همچنین پنج فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد به علت نداشتن استمرار کیفیت مناسب در زمینه بتن آماده، نوشیدنی آلوورا، بلوک پلی استایرن و دستگاه پخت نان باطل شد.

کد خبر : 17681 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۰۳ - ۲۱:۳۱

بیشتر بخوانید

نظر شما