تی مسترز کاپ
نماینده کمیسیون تخصصی چای در تی مسترز کاپ مطرح کرد:

برگزاری دوره‌های آموزش استادان چای صنعت باریستا و کافه ایران را متحول می‌کند/ گواهینامه دوره‌ها اعتبار جهانی دارد

نماینده کمیسیون تخصصی چای در نهاد تی مسترز کاپ می‌گوید برگزاری دوره‌های این نهاد بین‌المللی صنعت باریستا و کافه ایران را متحول می‌کند.

اولین دوره آموزشی استادان بزرگ چای در ایران از ۲۷ تا ۳۱ خرداد  به همت کمیسیون تخصصی چای و نهاد بین المللی تی مسترز کاپ در ایران برگزار خواهد شد. در همین باره خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین با حسن افشاری نماینده کمیسیون تخصصی چای در تی مسترز گفتگو کرده است. او می‌گوید مدیران این نهاد بین المللی چای از عضویت ایران در آن بسیار خشنود هستند و آمادگی خودشان را برای هرگونه همکاری با صنعت چای ایران اعلام کرده‌اند. پیشتر احمدرضا بخشی رییس کمیسیون تخصصی چای گفته بود «با توجه به پیشرفت‌های علمی‌و تکنولوژیک که در صنایع غذایی دنیا از جمله حوزه نوشیدنی‌های گرم و چای به وجود آمده و اهتمامی‌که کمیسیون تخصصی چای ایران به بهبود وضعیت این صنعت دارد، عضویت ایران در این نهاد الزامی‌و مفید به نظر می‌رسید»

حسن افشاری

باتوجه به ارتباطی که با مجموع تی مسترز کاپ دنیا به عنوان نماینده کمیسیون تخصصی چای ایران دارید بفرمایید که بازخورد عضویت ایران در این نهاد بین‌المللی چگونه بوده است؟

با توجه به داشتن تاریخچه غنی و فرهنگی چای ایرانی، مجموعه تی مسترز کاپ دنیا علاقه بسیاری به عضویت ایران در این مجموعه بین المللی داشت. پس از عضویت ایران همه اعضا نظر مثبت خودشان را نسبت به این عضویت اعلام و آمادگی خودشان برای هرگونه همکاری دو جانبه با ایران برای آموزش و سایر همکاری‌ها با صنعت چای را اعلام کردند. به اذعان مدیران TMC و خانم النا توماس (هماهنگ کننده بین‌المللی مسابقات ) عضویت ایران در این رخداد می‌تواند سیستم را تحت تاثیر خود قرار دهد.

آقای افشاری با توجه به شناختی که از صنعت باریستا و کافه‌ها در ایران دارید فکر می‌کنید برگزاری دوره‌های آموزش استادان چای در ایران می‌تواند چه تاثیری در کسب کار و آنها داشته باشد؟
صد درصد تاثیر مثبت دارد. با توجه به علمی‌و به روز شدن نوشیدنی‌های گرم و سرد در همه دنیا و ارائه آموزش‌های اصولی، آموزش این دوره از کللاس‌ها و سایر دوره‌های تخصصی آتی چای تاثیر بسزایی در رشد و فراگیر شدن ارائه انواع چای و دمنوش خواهد داشت. باریستا‌های عزیز با حضور خود در این کلاس‌ها می‌توانند این تاثیرات را به طور عینی و عملی تجربه و لمس نمایند.

بسیاری از شرکت کنندگان در یک دوره طالب این هستند که بتوانند با گذراندن آن دوره صاحب مهارتی برای گسترش شغلی خودشان در داخل و خارج از کشور شود. آیا این دوره و مدرک پایان دوره آن این امکان را در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌دهد؟

صرف گذراندن یک یا چند دوره و دریافت یک مدرک بین المللی؛ تضمینی برای ایجاد شغل نیست اما علاقه مندان باید توجه داشته باشند که پس از اتمام کلاس‌ها می‌بایست تمرین، تحقیق و مطالعات منظمی‌داشته باشند تا بتوانید با تلفیق علم و تجربه با مهارت‌های که کسب کرده‎اند خودشان را در موقعیت شغلی بهتری در ایران و خارج از آن قرار دهند. برای مثال یک باریستا که کار لاته آرت انجام می‌دهد برای اجرای یک آرت می‌بایستی تمرین‌های بسیاری کند و فیلم آموزشی بسیاری را ببیند تا بتواند به عنوان یک استاد کار خود را شروع نماید. قابل دکر است دریافت این گواهینامه برای کسانی‌ که بخواهند در خارج از کشور در زمینه چای مشغول به کار شوند دارای اعتبار جهانی است.
در پایان از همه دوستان و عزیزان تقاضا دارم تا هرگونه سوالی درباره دوره‎های آموزشی و شرایط مسابقات آموزشی دارند را با دبیرخانه این نهاد و شماره تلفن‌های ۰۹۲۰۳۲۱۴۱۳۱ و ۰۲۱-۲۲۳۵۷۰۵ مطرح کنند.

کد خبر : 17337 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۲/۲۸ - ۱۳:۳۲

بیشتر بخوانید

نظر شما