افزایش مداوم سرانه مصرف قهوه فوری و دمی‌در فرانسه تا سال ۲۰۲۱

رشد مصرف قهوه فوری و قهوه دم شده در فرانسه در ۱۲ سال روند نسبتا قابل پیش بینی و آرامی را طی خواهد کرد. در سال ۲۰۱۷ سرانه مصرف قهوه فوری در فرانسه ۵۷۰ گرم و قهوه دمی ۳ کیلو ۶۲۰ گرم بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین در این نمودار سایت استتیستا مصرف دو نوع قهوه فوری و برشته کاری شده در فرانسه از ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۱ میلادی نشان داده شده است. در سال ۲۰۱۰ سرانه قهوه فوری نیم کیلو و قهوه برشته کاری شده ۳ کیلو و ۳۲۰ گرم بود. با گذر ۱۲ سال در سال ۲۰۲۱  سرانه مصرف قهوه فوری به ۶۱۰ گرم رسیده است و قهوه دمی‌و برشته کاری شده به ۳ کیلو و ۷۰۰ گرم افزایش یافته است.

 

مصرف قهوه در فرانسه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین قهوه فرانسه به نسبت بسیاری دیگر از قهوه‌ها رقیق‌تر به حساب می‌آید و البته میزان کافئین کمتری دارد. بعضی افراد تمایل دارند آن را با مقداری شیر و شکر سرو کنند. معمولا قهوه فرانسه را در یک فنجان بزرگ با دهانه گشاد سرو می‌کنند.

قهوه فرانسه نسبت به قهوه ترک زبرتر آسیاب می‌شود و با دستگاه قهوه ساز دم می‌شود؛ به صورتی که قهوه درداخل فیلتر کاغذی مانده و فقط عصاره قهوه به وسیله آب گرم خارج شده و در مخزن دستگاه جمع می‌شود. قهوه فرانسه مانند چای فاقد کف ته فنجان است و معمولا در لیوان معمولی سرو می‌شود.

کد خبر : 17306 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۲/۲۷ - ۱۴:۳۷

بیشتر بخوانید

نظر شما