آمارهای مربوط به فعالیت صنعت چای در سال 97 در لنگرود

ابزار امیدواری مقام مسئول در استان سارتف روسیه برای خرید چای شمال ایران

معاون استاندار سارتف روسیه گفت: به زودی نمایشگاهی از توانمندی‌های اقتصادی مازندران از جمله حوزه چای در ساراتف روسیه برپا می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، الکسی سترلنیکوف عصر چهارشنبه در نشست هیات اقتصادی بخش خصوصی استان مازندران و استان ساراتف روسیه گفت: آمادگی برای سرمایه‌گذاری تجار استان ساراتف روسیه در ایران به‌ویژه در استان‌های مازندران و گیلان وجود دارد.

وی افزود: هم‌اکنون در حال شناخت بازار ایران و استان‌های شمالی ایران هستیم و ظرفیت تبادل فرهنگی و علمی‌با توجه به سابقه فرهنگی و وجود ۱۷ مرکز دانشگاهی در استان ساراتف نیز وجود دارد تا در کنار تبادل تجاری به ظرفیت‌های فرهنگی و علمی‌دو استان مازندران و ساراتف نیز توجه ویژه شود.

وی افزود: طی نشست امروز بندهایی از قرارداد تفاهم‌نامه در حال بررسی و اصلاح است که ظرف یک ماه آینده نهایی خواهد شد و از طرف استانداران مازندران و ساراتف روسیه به امضا خواهد رسید

وی گفت: با ظرفیت اقتصادی و توریستی استان مازندران آشنا شدیم و در تلاش هستیم میزان تبادل تجاری استان‌های مازندران و ساراتف روسیه را ارتقا دهیم. محصولات حوزه تولید چای و خاویار از استان‌های مازندران و گیلان ایران به‌طورجدی موردتوجه ما است و امیدواریم ضربان جدیدی برای روابط اقتصادی به وجود آید.

معاون استاندار سارتف تأکید کرد: همچنین نمایشگاهی از توانمندی‌های استان مازندران در ساراتف روسیه به‌زودی برپا خواهد شد تا این ظرفیت‌ها بیشتر توسط تجار روسی مورد حمایت قرار گیرد.

منبع: مهر

کد خبر : 17277 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۲/۲۶ - ۱۹:۲۱

بیشتر بخوانید

نظر شما